Відкрито таємницю усмішки Джоконди: Розгадка в рідкісному вмінні Леонардо да Вінчі

Історики мистецтва вже давно обговорюють загадкову посмішку Мони Лізи.

Швейцарські вчені прийшли до висновку, що Леонардо да Вінчі мав особливий зір, завдяки якому він міг бачити світ ніби в сповільненій зйомці та зміг зобразити посмішку Джоконди. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.

Вчені з Базельського університету проаналізували малюнки да Вінчі і прийшли до висновку, що італійський майстер володів особливим зором.

Так званий "надшвидкий погляд" дозволяє його власникам запам'ятати дрібні рухи та скороминущі вирази - таким зором володіють найуспішніші тенісисти та бейсболісти.

Історики мистецтва вже давно обговорюють особливості зору да Вінчі. В ході нового дослідження професор Девід Талер з Базеля зосередився на серії замальовок бабки (стрекози) в русі.

Леонардо да Вінчі у своїх замальовках показав, що, коли передні крила бабки піднімаються, задні опускаються. Цей рух відбувається дуже швидко.

Той факт, що передні і задні крила бабки рухаються таким чином, було підтверджено лише через чотири століття після смерті Леонардо - завдяки появі сповільненої зйомки.

Вчені прийшли до висновку, що майстер міг бачити від 50 до 100 "кадрів" на секунду, тоді як у середньої людини цей показник становить 20-40.

У зв'язку з цим припустили, що загадкова посмішка Мони Лізи вийшла саме завдяки цій особливості зору да Вінчі. За словами дослідників, Леонардо вловив швидкоплинний момент "розпаду" посмішки та зобразив його на картині.

Поки невідомо, чи є "надшвидкий погляд" генетичним даром або його можна натренувати.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Норвезька NBT будуватиме на Запоріжжі вітрову електростанцію “Зофія”

неділя, 12 липень 2020, 7:10

Станція обіцяє стати найбільшою в Європі. На Запоріжжі норвезька компанія NBT будуватиме вітрову електростанцію “Зофія”, яка стане найбільшою в Європі. Загальна сума інвестиції планується в розмірі 1,2 млрд євро, повідомляє пресслужба ОДА, повідомляють...

З архіву ПУ. "Не мийте сиру курку!": Американські експерти попереджають про небезпеку харчового отруєння

субота, 11 липень 2020, 15:00

Куряче м'ясо домогосподарки перед приготуванням зазвичай миють під проточною водою на своїй кухні. Але такі дії можуть мати серйозні негативні наслідки. Експерти з американського Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) пояснили, чому ніколи ...