Те, що ще кілька років тому здавалося фантастикою, тепер стало реальністю в Нікопольському районі Дніпропетровської області, пише сайт Сегодня, передають Патріоти України. Днями тут офіційно відкрили найбільшу в Україні та одну з найбільших в Європі сонячну електростанцію. Проект компанія ДТЕК ВДЕ впроваджувала спільно з китайськими колегами – компанією СМЕС. Кореспонденти "Сьогодні" побували на цьому унікальному об'єкті, де на нашу країну працює сонце.
Станцію почали будувати навесні минулого року, в жовтні була встановлена перша з панелей. Уже в лютому цього року станцію ввели в експлуатацію, а 1 березня вона дала перші кіловати зеленої електроенергії.
"Ось, дивіться, там, попереду, на узвишші – ніби сіро-синє море. Але насправді це не вода, а сонячні панелі – їх тут майже 750 тисяч", – говорить фахівець з комунікацій ДТЕК ВДЕ Олександр Гречко.
І правда, на під'їзді до станції, за два кілометри від неї, здається, що на вершині пагорба хлюпається море, але якимось дивним чином не випливає з берегів. Поблизу фата-моргана зникає, і море перетворюється в стрункі ряди сонячних панелей, які підставляють свої "обличчя" сонцю під строго певним кутом. Як пояснив "Сьогодні" головний інженер станції Костянтин Лебедєв, це зроблено спеціально – так панелі беруть більше сонячної енергії в широтах України. Ухил також додатково дозволяє самоочищатися від пилу в дощову погоду, а в снігопади велика частина снігу сповзає з поверхні під силою своєї тяжкості. Проводячи екскурсію, Лебедєв детально пояснює, як "народжується" енергія з сонця.
"Сонячні панелі передають накопичену енергію в центральні інвертори, де відбувається перетворення постійного струму в змінний. Далі через кабельні лінії електроенергія направляється на підстанцію збору потужності, а звідти – на підстанцію НЕК Укренерго, в загальну енергосистему країни. Сонячна енергетика розвивається семимильними кроками", – каже Лебедєв.
Як розповів "Сьогодні" генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, протягом багатьох років на цій території ще росли бур'яни, а тепер 400 га (площа 560 футбольних полів) задіяні в важливій справі. Ґрунти, згідно з еколого-агрохімічними оцінками, відносяться до четвертого класу якості (нижче середнього), ці землі малоефективні для вирощування сільськогосподарських культур – на цьому місці був кар'єр, який після закриття рекультивували раніше знятим ґрунтом.
"Компанія ДТЕК змінюється відповідно до трендів, – сказав Максим Тимченко. – При цьому ДТЕК не може підвести енергосистему України і буде надалі виробляти електроенергію, залучаючи нові технології. Обсяг інвестицій в СЕС – близько 216 млн євро, з яких 134 млн – залучені інвестиції з Китаю. Це дає нам можливість виробляти 290 млн кВт-год щорічно та забезпечувати електроенергією 140 тис. домогосподарств".
За словами Тимченка, електростанцію будували більше 1,5 тис. людей. "Роботи тривали за будь-якої погоди. Взимку, коли, напевно, вже не було сил, але була мета", – сказав Тимченко.
А президент китайської компанії СМЕС Хан Сяодзюн додав: "Хочеться подякувати всім професіоналам за їх рівень, за якість і ефективність роботи, що дозволило закінчити даний об'єкт вчасно".
"Буквально за декілька кілометрів від цієї електростанції ми будуємо ще одну, потужністю 240 МВт, – додав Максим Тимченко. – Я переконаний, що це будівництво ми завершимо в зазначений термін, до кінця цього року. Крім того, зараз ми будуємо дві вітроелектростанції загальною потужністю 300 МВт в Запорізькій області".
У ДТЕК ВДЕ до кінця року мають намір побудувати електростанції, які в цілому дадуть 1000 МВт за допомогою зеленої генерації. За попередніми підрахунками, робота однієї сонячної електростанції дозволяє знизити викиди СО2 на 300 тис. тонн на рік – робота таких об'єктів найбезпечніша генерація електроенергії для екології країни.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...