«Зараз ми виграємо такі мелодії, як «Грає море зелене», «Ой, у лузі червона калина», граємо кожної 12-ї години, зранку, в обід і ввечері грає гімн України та «Реве та стогне Дніпр широкий», а на зустріч патріарха Філарета маємо «Благовіст» – коли грає багато дзвонів».
Історія дзвіниці в монастирі почалася з Майдану, коли активісти зверталися до церковних установ, щоб ті били в дзвони. На той час у монастирі бити не було у що. Проте, знайшлися меценати, і згодом було вилито 12 перших дзвонів.
«12 дзвонів гарно грали, але знову ж таки, прийшов пан Олександр і каже: «А як зробити так, щоб грали дзвони, як в Михайлівському Золотоверхому?» Ми знайшли людей, які на цьому розуміються, і вони сказали, що треба робити карильйон. За кілька років уже побудували дзвіницю і тепер маємо 52 дзвони», – розповів отець Макарій.
У найближчих планах – розширювати репертуар.
«Пісні повстанські будуть. Воїни, добровольчі батальйони є героями нашої держави, тож і пісні про них теж буде за честь грати».
27 серпня на храмове свято планується освятити дзвіницю і заграти на карильйоні всі твори.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...