"Нагнетались страхи": Як економіка України почала розвиватися без Росії, - експерт

Відомий український економіст, президент Центру економічного розвитку зауважив, що не потрібно буквально вірити в гіпотезу, що Україна без Росії не виживе. Наразі ми бачимо підтвердження.

Неодноразово звучала гіпотеза про абсолютну залежність української економіки від Росії, однак вона виявилася повною мірою помилковою. "Этот прогноз не оправдался. И динамичность нашей экономики была доказана", - говорить відомий український економіст, президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер під час чату в Главреді, передають Патріоти України і продовжує:

"Мы достаточно эффективно и быстро заняли множество позиций во всем мире, в том числе и в Евросоюзе. Уже сейчас Евросоюз для Украины – гораздо больший партнер, нежели Россия. Поэтому страхи, которые нагнетались, не оправдались. Особенно если учесть, что наша экономика становится все более рыночной и более динамичной, то я думаю, что в перспективе у нас не возникнет проблем в зависимости от того, развалится ЕС или нет".

За словами Пасхавера, Україна готова торгувати з багатьма країнами світу. Українські виробники в останні роки довели, що їхня продукція є якісною і затребуваною в іноземного споживача.

"Сможет ли Украина добиться процветания без сотрудничества с Россией? Это – нечестный вопрос. Почему вы думаете, что Украина может добиться процветания, взаимодействуя с Россией? Или другой вопрос – можно ли считать, что советская Украина процветала? Нужно просто вспомнить уровень жизни в советской Украине. Если мы посмотрим на факторы, которые указывают на "качество жизни", то мы увидим, что сейчас мы живем не хуже, а лучше, чем при СССР", - акцентував він.

Економіст додав, що зараз українські громадяни за рівнем доступу до різного роду послуг живуть набагато краще і комфортніше, ніж за часів Радянського Союзу. Серед негативних факторів він виділив лише вищу вартість ковбаси, проте експерт не вважає цей продукт мірилом успіху держави.

"Когда сегодня мне говорят о том, что сейчас живется хуже, я всегда уточняю – в каком смысле хуже. Да, колбаса дороже. Но ведь есть тысяча других факторов, которые говорят о качестве жизни. Мне кажется, что мы живем намного более свободно, чем в советские времена, и поэтому качественнее", - підсумував аналітик.


Джерело: Главред
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Шокуючий інцидент у київському метрополітені: Поліцейських звинуватили в спробі групового згвалтування жінок, у т. ч. вагітної (фото)

вівторок, 21 січень 2020, 15:30

За попередньою версією, поліцейські прямо в метро схопили чотирьох молодих жінок, роздягли їх і погрожували зґвалтувати. Серед постраждалих 2 вагітні жінки. Уже скасований День міліції, схоже, продовжують ударно «святкувати» київські правоохоронці, інф...

Знайдено викрадений рукопис 15 століття перських віршів, вартістю понад $1 млн

понеділок, 20 січень 2020, 0:25

Арт-детектив знайшов рукописну копію збірки віршів перського поета Дівана Гафіза, який жив у 14 столітті. Нідерландський мистецтвознавець Артур Бранд, який розшукує втрачені арт-об'єкти, знайшов викрадений рукопис 15 століття перських віршів, вартість ...