Історичну царську грамоту повернули з Німеччини до Києва (фото)

У Києві презентували грамоту Петра I.

У Будинку митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська» влаштували презентацію церковної грамоти Петра I, яку в Україну повернули з Німеччини. Про це повідомляє журналіст Роман Романюк в Twitter, інформують Патріоти Уккраїни.

Фото: Roman Romaniuk/Twitter

Історичну царську грамоту, адресовану київському митрополу Іоасафу Кроковському, привезли до Києва вночі, 13 квітня. Міністр культури України Євген Нищук назвав документ унікальною культурною цінністю. Артефакт він зустрічав особисто в аеропорту «Бориспіль».

Німецькі та українські вчені, які дослідили грамоту, заявляють, що вона є важливим свідченням анексії української церкви Москвою. Іоасаф Кроковський був останнім обраним головою Київської митрополії, коли Україна була частиною Російської Імперії. Грамота Петра I забороняла українському духовенству особисто звертатися до Вселенського патріарха, щоб Київська митрополія не могла повернутися під владу Константинополя.

Старовинний документ знайшла український історик Наталія Сінкевич в Інституті східноєвропейської історії при університеті Тюбінгена (Німеччина).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Через кого страждала Леся Українка: Чоловіки, яких кохала відома українська поетеса

середа, 12 серпень 2020, 7:30

Останні роки свого життя поетеса провела разом зі своїм чоловіком, Климентом Квіткою. А ще до зустрічі з ним вона пережила смерть найбільшого кохання свого життя. 107 років тому, 1 серпня 1913 року, українська поетеса Леся Українка померла від прогресу...

Фінські вчені додумалися, як виділяти золото зі старих мобільників за допомогою грибів

середа, 12 серпень 2020, 7:10

Цим способом фінські вчені змогли виділити зі смартфона до 80% золота, використаного колись для створення пристрою.. Саме таке завдання поставили перед собою фінські вчені дослідницького центру VIT. Ними розроблено оригінальний біологічний спосіб добу...