Історичну царську грамоту повернули з Німеччини до Києва (фото)

У Києві презентували грамоту Петра I.

У Будинку митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська» влаштували презентацію церковної грамоти Петра I, яку в Україну повернули з Німеччини. Про це повідомляє журналіст Роман Романюк в Twitter, інформують Патріоти Уккраїни.

Фото: Roman Romaniuk/Twitter

Історичну царську грамоту, адресовану київському митрополу Іоасафу Кроковському, привезли до Києва вночі, 13 квітня. Міністр культури України Євген Нищук назвав документ унікальною культурною цінністю. Артефакт він зустрічав особисто в аеропорту «Бориспіль».

Німецькі та українські вчені, які дослідили грамоту, заявляють, що вона є важливим свідченням анексії української церкви Москвою. Іоасаф Кроковський був останнім обраним головою Київської митрополії, коли Україна була частиною Російської Імперії. Грамота Петра I забороняла українському духовенству особисто звертатися до Вселенського патріарха, щоб Київська митрополія не могла повернутися під владу Константинополя.

Старовинний документ знайшла український історик Наталія Сінкевич в Інституті східноєвропейської історії при університеті Тюбінгена (Німеччина).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Що таке стартап у США, як його заснувати та досягнути успіху

середа, 18 вересень 2019, 7:50

Український підприємець залишив свій успішний український бізнес та став співзасновником американського стартапу. Коли ти жертвуєш спокійним життям, успішною роботою та стабільним заробітком, що там про тебе люди говорять? Певно, що ти дивак, пише укра...

Без "біндер" і тут не минулось: Як Путін ходив до ворожки, про свою смерть дізнаватись

середа, 18 вересень 2019, 7:30

Буде, чи не буде? А коли ж свято? Про те, як Путін до ворожки ходив просторами інтернету ходить гарна оповідка. Пропонуємо її нашим читачам. Анекдот про Путна опублікував в спільноті порталу Патріоти України учасник Юрій Прощенко.