Історичну царську грамоту повернули з Німеччини до Києва (фото)

У Києві презентували грамоту Петра I.

У Будинку митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська» влаштували презентацію церковної грамоти Петра I, яку в Україну повернули з Німеччини. Про це повідомляє журналіст Роман Романюк в Twitter, інформують Патріоти Уккраїни.

Фото: Roman Romaniuk/Twitter

Історичну царську грамоту, адресовану київському митрополу Іоасафу Кроковському, привезли до Києва вночі, 13 квітня. Міністр культури України Євген Нищук назвав документ унікальною культурною цінністю. Артефакт він зустрічав особисто в аеропорту «Бориспіль».

Німецькі та українські вчені, які дослідили грамоту, заявляють, що вона є важливим свідченням анексії української церкви Москвою. Іоасаф Кроковський був останнім обраним головою Київської митрополії, коли Україна була частиною Російської Імперії. Грамота Петра I забороняла українському духовенству особисто звертатися до Вселенського патріарха, щоб Київська митрополія не могла повернутися під владу Константинополя.

Старовинний документ знайшла український історик Наталія Сінкевич в Інституті східноєвропейської історії при університеті Тюбінгена (Німеччина).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Сдулась рашка в Крыму", або "Керчь и Дно россии" (фото)

вівторок, 18 червень 2019, 7:10

У мережі з'явилися показові фото розчарованого Криму. У мережі показали фото зі святкування "Дня Росії" на окупованому Москвою українському півострові Крим. Цього року ці заходи були досить непопулярні серед місцевих жителів. На них не було веселощів і...

"Як гопник": Перелітну Лободу підняли на сміх за її вульгарний знімок

вівторок, 18 червень 2019, 6:55

Скандальна співачка виставила напоказ груди і сіла в позу, за яку її висміяли в мережі. Зірка позувала навпочіпки в леопардовому костюмі і оголила груди в бюстгальтері, а фото оприлюднила в Instgaram. "Захід сонця", – коротко підписала під брутальним, ...