Знай наших! В Одеській області сплели "найбільший у світі віник"

Місцеві жителі повідомили цікавий факт про технологію виготовлення цього гігантського виробу - в правильному вінику немає жодного вузлика.

У Савранському районі презентували 6-метровий віник, який, на думку районного керівництва, можна вважати найбільшим в світі. Презентацію приурочили до святкування 95-ї річниці створення району, - про це повідомив голова райадміністрації Віталій Свічинський, інформують Патріоти України.

Он, кстати, и объяснил, почему веник гигантский сделали, а рекорд не зафиксировали. Дело в том, что фиксация национального рекорда оказалась слишком дорогой – выезд регистраторов может обойтись райбюджету в 10-15 тыс.грн.

Местные жители рассказали нам интересный факт о технологии изготовления этого изделия – в правильном венике нет ни одного узелка. Стебельки проса скручивают в три одинаковые пучки, которые потом перетягиваются лозой или плотной нитью. Место, в котором ручка стянута нитью, называется накатом. Классический савранский веник имеет три наката, и ни единого узла – края лозы/нити туго забивают между стеблями, а лишнее просто отрезают. Прочность и долговечность изделия полностью зависит от мастера, который его делает.

Ручку веника обычно делают на специальном станке, который зажимает стебли. А вот пучки – Полностью ручная работа, и выполняют ее, преимущественно, женщины. Производство «экологических пылесосов» - народный промысел, который кормит не одно поколение савранчан. Технология изготовления знакома практически каждому местному жителю.

Веник-гигант сделал для Савранского района Северный центр профессионального образования Одесской области под руководством местного мастера Дмитрия Морозюка.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Убогий совок: Маяковський писав слогани до реклами цигарок, а молодий Боярський знявся у рекламі "Меблі по зразках" (фото, відео)

середа, 23 вересень 2020, 8:50

Якою була реклама в Радянському Союзі, хто її придумував і скільки платили акторам. У перші роки Радянського Союзу слогани для реклами писав Володимир Маяковський, а з появою телебачення в роликах про товари і послуги знімалися навіть зірки екрану на з...

Ситуація п'ятого президента Білорусі плачевна, судячи з усього на нього чекає міжнародний правовий дефолт, - опозиціонер

середа, 23 вересень 2020, 8:25

У Білорусі перестали функціонувати закони, включно з тими, які були написані "під Лукашенко". П'ятий президент Білорусі Олександр Лукашенко опинився в стані правового дефолту всередині країни, повідомляють Патріоти України. Таку заяву в ефірі телеканал...