Знай наших! В Одеській області сплели "найбільший у світі віник"

Місцеві жителі повідомили цікавий факт про технологію виготовлення цього гігантського виробу - в правильному вінику немає жодного вузлика.

У Савранському районі презентували 6-метровий віник, який, на думку районного керівництва, можна вважати найбільшим в світі. Презентацію приурочили до святкування 95-ї річниці створення району, - про це повідомив голова райадміністрації Віталій Свічинський, інформують Патріоти України.

Он, кстати, и объяснил, почему веник гигантский сделали, а рекорд не зафиксировали. Дело в том, что фиксация национального рекорда оказалась слишком дорогой – выезд регистраторов может обойтись райбюджету в 10-15 тыс.грн.

Местные жители рассказали нам интересный факт о технологии изготовления этого изделия – в правильном венике нет ни одного узелка. Стебельки проса скручивают в три одинаковые пучки, которые потом перетягиваются лозой или плотной нитью. Место, в котором ручка стянута нитью, называется накатом. Классический савранский веник имеет три наката, и ни единого узла – края лозы/нити туго забивают между стеблями, а лишнее просто отрезают. Прочность и долговечность изделия полностью зависит от мастера, который его делает.

Ручку веника обычно делают на специальном станке, который зажимает стебли. А вот пучки – Полностью ручная работа, и выполняют ее, преимущественно, женщины. Производство «экологических пылесосов» - народный промысел, который кормит не одно поколение савранчан. Технология изготовления знакома практически каждому местному жителю.

Веник-гигант сделал для Савранского района Северный центр профессионального образования Одесской области под руководством местного мастера Дмитрия Морозюка.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Гірше місце для мосту в підступній протоці обрати було важко: ''Навіть моряки Керченського порту говорили: "Не можна"', - інженер

четвер, 17 жовтень 2019, 14:30

Навіть при наявності величезного фінансування, недосконалий проект будівництва і помилки робочих приведуть до того, що Кримський міст простоїть недовго. Кримський міст розташовується в дуже складному з точки зору геології місці. З огляду на сумнівний п...

З архіву ПУ. Історія зрадника: "Поїхав рятувати світ від "злих правосєків". Результат - втрата здоров'я, забуття, стара халупа в забутому селі і заклики про допомогу бідному воїну "ополчення"

вівторок, 15 жовтень 2019, 20:30

Бойовик з кличкою " чернець" жив собі в Одесі, горя не знав, поки не сьорбнув настоянки глоду і не відчув себе" великим руським воїном. Як стверджується, якийсь Костянтин, під позивним "Чернець", родом з Одеси і батько п'яти дітей, в липні 2014 року ру...