Зарплата лікарів у лікарні: Скільки тепер отримують та що від них можна вимагати

У липні лікарі первинної медичної допомоги – терапевти, педіатри та сімейні лікарі – отримали перші зарплати за тарифами за кожного пацієнта.

Напередодні реформи міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун обіцяла, що медики отримуватимуть 10-100 тис. грн., інформують Патріоти України. Скільки отримують лікарі тепер, коли реформа стартувала, і яких послуг від них можна вимагати.

Скільки і за що тепер платять лікарям

"Гроші ходять за пацієнтом" – це новий принцип оплати роботи лікарів. Тепер зарплата медика залежить від того, скільки декларацій він підписав з пацієнтами. Наразі цей принцип стосується лише лікарів первинки – педіатрів, сімейних лікарів і терапевтів. З 2020-го реформа охопить і інших лікарів.

Базовий тариф за пацієнта – 370 гривень на рік. Для кожної вікової групи застосовується свій коефіцієнт. Чим частіше людина хворіє, тим більше за її лікування отримає держава.

 • для пацієнтів віком 18-39 років діятиме коефіцієнт 1. Тобто, за них лікар отримає 370 грн;
 • для новонароджених і до 5 років – 4. Для лікаря це 1480 грн;
 • для дітей 6-17 років – 2,2. За одну дитину лікар отримає 814 грн;
 • для людей від 40 до 64 років – 1,2. Це 444 грн;
 • для людей більш старшого віку – 2. За пенсіонерів лікаря покладено 740 грн.

Припустимо, терапевт набирає 2000 осіб. Це люди різного віку. Приблизно 40% з них будуть від 18 до 40 років. 41% – від 40 до 64, і ще 19% – старше 64 років. Це співвідношення відображає реальну кількість дорослого населення за віковими групами в країні.

Виходить, за рік терапевт отримає 941 200. За місяць це 78,4 тисячі гривень. Але сюди, крім зарплати лікаря, закладені витрати на аналізи і діагностику, зарплата медсестри і так далі.

Медик не візьме всю суму за кожну підписану декларацію собі. Вона піде медустанові. І домовлятися про заробітну плату потрібно буде з адміністрацією медичного закладу. Тому після старту нової форми фінансування в медустановах склали нові колективні договори. У них прописані нові зарплати.

Хто отримає 18 тис. гривень, а хто – 3 тис. грн

У Міжгірському (Закарпатська область) центрі первинної медико-санітарної допомоги новий колективний договір набуває чинності з вересня. По ньому у лікаря вищої категорії базова зарплата становитиме 6250 грн. Якщо він набере половину від можливого числа декларацій – отримає премію 6350 грн. Якщо набере максимум – премія буде 11 850 грн., тобто, лікар отримуватиме 12600-1800 грн. Раніше лікар з усіма надбавками отримував 7000 грн.

Станом на 1 липня 55% жителів району підписали декларації з лікарями.

До підписання договорів і роботи за новими правилами готувалися протягом року, розповідає головлікар Марія Гримут. Місцева влада допомогла з комп'ютерами, електрокардіографами та іншим обладнанням. Зробили пандуси. А записатися до лікаря можна за телефоном.


Район знаходиться в горах. Інтернету в амбулаторіях центру раніше не було. Але після отримання більшого фінансування він тепер є скрізь.

Однак зарплати у лікарів відрізнятимуться в кожному медзакладі.

Наприклад, сімейний лікар одного з київських центрів первинної медико-санітарної допомоги отримала за липень 3352,98 гривень зарплати.

"Шановна Уляно Супрун, Національна служба здоров'я України, у мене тільки одне питання: серйозно?" – написала сімейний лікар Дарина Дмитрівська в Facebook. До запису медик прикріпила два скріншота. На першому – зарахування на банківську карту 1752,98 грн, на другий ще 1600 – обидва з позначкою "Зарплата КНП, ЦПСМД".


"Робочий день триває 7,42 години. Тобто, час роботи фахівця, лікаря, відповідального за стан вашого здоров'я і самого життя, коштує 21 грн. Я мовчу про те, що насправді веду більше 2500 пацієнтів, щодня по 25-35 – така ситуація у всіх, тому що лікарів не вистачає. І ні, в нашому центрі не проводиться ні оновлення, ні ремонт, ні установка обладнання. У нас не закуповують тест-смужки для визначення глюкози і холестерину. У нас не міняють старі вікна 20-30 років служби і нічого не роблять з дірками в стінах. А ще з вересня нам доведеться додатково чергувати замість невідкладної допомоги, яку скасовують", – розповіла медик.

Наступного дня Дарина приховала свою публікацію в соцмережі. Сайту "Сегодня" вона пояснила – хоче розібратися в ситуації з керівництвом. У медустанові керівництво ще не обговорювало зарплати з співробітниками.

Що можна вимагати від лікаря

До тарифу за пацієнта, крім зарплати лікаря і медсестри, входить оплата діагностики та аналізів пацієнта. У МОЗ пояснюють: до тарифу закладено низку обов'язків, які повинен дотримуватися лікар.

Так, лікар стежить за здоров'ям, ставить діагноз, призначає лікування, спостерігає за здоров'ям дитини, неускладненою вагітністю, а також здійснює окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи. Їх в МОЗ хочуть зробити електронними. За аналізи теж не доведеться платити, оскільки вони закладені до тарифу. Йдеться про наступні процедури:

 • Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
 • Загальний аналіз сечі
 • Глюкоза крові
 • Загальний холестерин
 • Вимірювання артеріального тиску
 • Електрокардіограма
 • Вимірювання ваги, зросту, окружності талії
 • Швидкий тест на вагітність
 • Швидкий тест на тропонін
 • Швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити

І в приватній, і в державній лікарні лікар отримає від держави однакову суму за одного пацієнта. Для всіх умови рівні. Тобто, якщо пацієнт підпише декларацію з приватним лікарем, всі ці аналізи пацієнт може зробити прямо у нього.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Безкоштовно" за 35 тисяч: Чому хворим коронавірусом українцям доводиться платити в держлікарнях

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:27

Лікуватися від коронавируса можна не тільки в державних, а й у приватних клініках. Правда, поки ліжковий фонд невеликий - до 60 місць. Від 9 тисяч на добу, але місць вже немає. "Украинцы начали массово откладывать деньги "на коронавирус". Ухудшение эпи...

М'ясний торт з курячої грудки без духовки - неймовірний вибух смаку

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:18

Просто не буде, а все тому, що багато інгредієнтів. Зате який потужний букет смаку! Найголовніше, що будемо обходитися без духовки, а це, як відомо, в деяких випадках кращий варіант. Ну тому що можна все проконтролювати, а не сподіватися на провидіння....