Вперше НАБУ займеться перевіркою документації на заводі Порошенка

Суд дозволив НАБУ доступ до документів заводу Порошенка. Детективи НАБУ розслідують закупівлю бронемашин "Тритон" за завищеними цінами.

Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "ЛIГА.net".

Солом'янський районний суд Києва надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів "Заводу "Кузня на Рибальському" (раніше – "Ленінська Кузня"), що належить президенту Петру Порошенку і народному депутату Ігорю Кононенко, в рамках справи про закупівлю бронемашин "Тритон" за завищеними цінами.

Про це йдеться в ухвалі суду від 18 жовтня, оприлюдненому в Держреєстрі судових рішень.

НАБУ розслідує закупівлю Державною прикордонною службою за гроші держбюджету бронемашин "Тритон" у "Завода "Кузня на Рибальському", випливає з визначення.

За даними слідства, Військова частина 1498 у листопаді 2015 року підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року "Завод "Кузня на Рибальському" передав 4 бронемашини "Тритон".

В матеріалах суду зазначається, що розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року була передбачена закупівля Харківським прикордонним загоном 34 одиниць "бойових дистанційних модулів" загальною вартістю 161,5 млн грн. "Тобто, вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн грн. Однак, фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою "Тритон-0103" склала 14,876 млн грн", - йдеться в судовому рішенні.

Також, аудитом встановлено, що прийняття рішення керівництвом ДПС України щодо закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабінету міністрів від 25 лютого 2015 року №345, якою затверджується порядок поставки озброєння, військової та спеціальної техніки.

Все це, як зазначено у рішенні суду, призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів було придбано недосконала спеціальна техніка, яка в момент придбання не могла в повному обсязі виконувати функції та завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба під час її закупівлі.

"Придбана за рахунок бюджетних коштів ДПС України у "Заводу "Кузня на Рибальському" спеціальна техніка у кількості 4 одиниці... фактично в 2016 році підрозділами державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використовувалася", - йдеться в судовому рішенні.

Суд частково задовольнив вимоги НАБУ і надав детективам доступ до ряду технічної і конструкторської документації.

Найбільший акціонер "Заводу "Кузня на Рибальському" - фонд "Прайм Ессетс Капітал" Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК Ігоря Кононенка.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...