В Україні змінились правила прийому в перший клас: До чого готуватися батькам

Порядок прийому дітей до першого класу змінився через новий закон «Про освіту» і цього року першокласники в Україні підуть в школу за новими правилами.

Деякі нововведення можна назвати спірними, але зрозумілими, то є і положення, які прописані не до кінця. Саме вони викликають безліч питань у педагогів і батьків. Про це пише видання Соцпортал, повідомляють Патріоти України.

Почати варто з того, що якщо раніше в безліч шкіл та гімназій набирали дітей на основі конкурсу, то тепер за кожним навчальним закладом буде закріплена певна територія. По досягненню 6 років дитина гарантовано отримає місце в навчальному закладі, закріпленому за його районом. Не важливо, звичайна це школа або спеціалізована. Вступити в іншу школу можна буде тільки, якщо в ній залишиться місце.

Інформація про прив’язку шкіл за певними адресами повинна з’явитися в кінці березня. А дізнатися її можна буде в самих навчальних закладах, у районних управліннях освіти або на їх сайтах. У квітні і травні, швидше за все, будуть прийматися документи від дітей за місцем проживання, після 1 червня – від інших.

Спростити зарахування в школу можуть, якщо там вже навчаються старші брат або сестра дитини. Окрема процедура прийому передбачена для дітей з особливими потребами. Так як деякі положення нового закону ще допрацьовуються, то невідомо, чи будуть окремі умови зарахування для пільгових категорій населення.

Також новий закон повинен врятувати класи від «перенаселення». У них має бути до 30 дітей.

Наступне нововведення полягає в тому, що протягом 5 років школи поміняють статути і стануть відповідати трьом передбаченим типам навчальних закладів – початковій школі, гімназії (5-9 класи) і ліцею (10-12 класи).

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Українську медсестру відзначили в Арґентині за посвяту в боротьбі з пандемією COVID-19

понеділок, 12 квітень 2021, 0:30

Серед більш ніж 75 учасників відзначили українську медсестру за боротьбу з пандемією у Аргентині. 9 березня відбувся віртуальний захід “Солідарні жінки”, організований Жіночим Підкомітетом Аргентинської Федерації Громад, спільно з Дирекцією Громадських...

Ненавмисно зіпсували: Пара дописала пензлями картину ціною $416 тис.

понеділок, 12 квітень 2021, 0:05

Люди просто не зрозуміли нюанси виставки. Твір мистецтва вартістю $416 тис. пошкодила подружня пара, яка неправильно зрозуміла виставку в галереї, повідомляють Патріоти України. Чоловік і жінка, яким орієнтовно 20 років, відвідали виставку вуличного ми...