В Україні змінились правила прийому в перший клас: До чого готуватися батькам

Порядок прийому дітей до першого класу змінився через новий закон «Про освіту» і цього року першокласники в Україні підуть в школу за новими правилами.

Деякі нововведення можна назвати спірними, але зрозумілими, то є і положення, які прописані не до кінця. Саме вони викликають безліч питань у педагогів і батьків. Про це пише видання Соцпортал, повідомляють Патріоти України.

Почати варто з того, що якщо раніше в безліч шкіл та гімназій набирали дітей на основі конкурсу, то тепер за кожним навчальним закладом буде закріплена певна територія. По досягненню 6 років дитина гарантовано отримає місце в навчальному закладі, закріпленому за його районом. Не важливо, звичайна це школа або спеціалізована. Вступити в іншу школу можна буде тільки, якщо в ній залишиться місце.

Інформація про прив’язку шкіл за певними адресами повинна з’явитися в кінці березня. А дізнатися її можна буде в самих навчальних закладах, у районних управліннях освіти або на їх сайтах. У квітні і травні, швидше за все, будуть прийматися документи від дітей за місцем проживання, після 1 червня – від інших.

Спростити зарахування в школу можуть, якщо там вже навчаються старші брат або сестра дитини. Окрема процедура прийому передбачена для дітей з особливими потребами. Так як деякі положення нового закону ще допрацьовуються, то невідомо, чи будуть окремі умови зарахування для пільгових категорій населення.

Також новий закон повинен врятувати класи від «перенаселення». У них має бути до 30 дітей.

Наступне нововведення полягає в тому, що протягом 5 років школи поміняють статути і стануть відповідати трьом передбаченим типам навчальних закладів – початковій школі, гімназії (5-9 класи) і ліцею (10-12 класи).

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...