"УПА - відповідь нескореного народу": Нова безкоштовна гексостратегія від інституту пам'яті підкорила українців

Більш ніж 1000-м тиражем розійшлася гра про українських повстанців.

Український інститут національної пам'яті випустив настільну гру "УПА - відповідь нескореного народу". Головна ідея - популяризація історії новими засобами. Про це повідомило видання Газета.ua, передають Патріоти України.

За словами розробників, вона дає можливість дітям та підліткам відчути себе справжніми командирами повстанців. Учителі історії можуть використовувати гру, як елемент підготовки учнів до ЗНО з цієї теми.

Гра побудована за принципом гексостратегії, коли ігрове поле ділиться на шестикутники, замість квадратів, як у шахах. Так є більше варіантів ходів. Це поле накладається на військову мапу. На ній зображені населені пункти, які захоплені німцями чи НКВДистами.

Гра про повстанців створена за мотивами гексостратегії

"Учасники гри, формуючи свої загони, повинні пробувати їх звільняти, як це робили УПА. Є різні цікаві фішки - "зрада", "бофон", "підпілля". Гра створена на основі неупереджених фактів про діяльність організації. Щоб дитини сама для себе зробила висновки - хто були ці люди і за що вони боролися. Ставила цілі й пробувала їх досягти. Обмеженими ресурсами учасники борються зі значно переважаючими силами дивізій НКВД, Вермахту і Шуцполіції. Так діти краще розуміють, чому ця боротьба була такою довгою, незважаючи на всі обставини", - розповідає головний спеціаліст відділу організації заходів УІНП Володимир Поліщук.

Гра безкоштовна, її можна отримати надіславши запит до Інституту Нацпам'яті від школи, громадської організації чи історичного гуртка. Україною вже розійшлося понад тисячу примірників.

Крім того, вона є у вільному доступі на офіційному сайті інституту. Її розробили львів'янин Юрій Смертига разом зі спеціалістами Інституту, Центром дослідження визвольного руху та Українським кризовим медіа-центром. У посібнику використані фото, документи та ілюстрації з архівів України, Німеччини, США.

__

Це вже не перша гра, яку розробили в інституті. У 2017 році презентували настільну гру "Українська революція 1917-21 рр. Сто років боротьби". До гри входять навчальні матеріали, які поглиблюють знання історії.

Джерело: Газета.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Я плакала и просила этого не делать, моя жизнь стала адом": Найбагатша співачка України розповіла шокуючі подробиці

понеділок, 20 травень 2019, 0:20

Навіть зараз, коли вона має чоловіка-мільйонера, налагоджений побут, дочок-двійнят, той період вона згадує з жахом. Артистка розповіла, що батько багато років бив її та її матір, передають Патріоти України. Відома українська співачка Камалія (справжнє ...

Стало відомо, які популярні лампи викликають рак, - ANSES

неділя, 19 травень 2019, 22:28

Ці світильники викликають втрату зору, провокують головні болі, хронічну втому і навіть призводять до онкології. Світлодіодні світильники негативно впливають на здоров'я людини – призводять до втрати зору, провокують головні болі, хронічну втому і наві...