Україна знову будує ракети: Перемога може обернутися невеликою зрадою

Космічна співпраця з РФ завжди оберталася для України поганими наслідками.

Ще одна перемога в скарбничку останніх двох тижнів? На сайті ПІВДЕНМАШ з’явилася новина про успішне підписання контракту з компанією S7 Group на виробництво 12 ракет-носіїв Зеніт.

«Двадцять восьмого квітня поточного року було укладено контракт між ПІВДЕНМАШем та компанією S7 Sea Launch Limited щодо виробництва та постачання ракет-носіїв серії «Зеніт». Загалом, контракт передбачає виготовлення 12 ракет-носіїв для використання в програмах «Морський старт» та «Наземний старт» для досліджень та використання космосу в мирних цілях у рамках міжнародних космічних проектів. Наразі у виробництві знаходиться 2 ракети модифікацій «Зеніт-3SL» та «Зеніт-3SLБ».

Підписанням цього контракту зроблено великий крок щодо подолання глибокої кризи, в якій перебував ПІВДЕНМАШ починаючи з 2013 року та яка була спричинена руйнівним обваленням обсягів виробництва.

Наполеглива трирічна робота фахівців підприємства щодо завантаження виробництва далася взнаки. На сьогодні портфель замовлень ПІВДЕНМАШу на найближчі роки перевищує (в перерахунку) 350 млн. доларів США. Серед основних замовників – компанії з США, Італії, Індії, Кореї та інші».

У 2016 році Sea Launch була продана російській компанії російського ж підприємця «S7 Group» (вона займається в основному авіаперевезеннями). Це повинно було дозволити нашим компаніям виконувати запуски, не порушуючи заборону на співпрацю з ВПК РФ, а самій Sea Launch – отримати необхідні для виконання замовлень на запуски кошти.

Все це ніби як позитивний момент. З іншого ж боку, космічна співпраця з РФ завжди оберталася для України поганими наслідками. Як підказав мені в коментарях Sergey Fakas, «Зеніт-SLБ – варіант для пуску з Байконура. РД-171 (двигун, який буде використовуватися в Зеніт) виробництва російського Енергомаш ». Досить дивно одночасно вводити санкції проти російських інтернет-компаній, але віддавати карти вітчизняного космосу в РФ.

З огляду на слова глави російського Роскосмоса, Ігоря Комарова, про те, що Морський старт купується S7 для майбутнього використання РН Союз-5, що будується. І якщо про провал планів РФ побудувати «Ангару-А5» можна вже з упевненістю говорити, то «Союз» швидше за все таки буде побудований. Чи будуть при цьому використовуватися наші «Зеніт»? Здогадатися нескладно.

QIP Shot - Image: 2017-06-03 01:38:28

Загалом, перемога цілком собі може обернутися невеликою зрадою.

У той же час, з урахуванням новин з Канади, де до 2020 року місцева влада хоче добудувати космодром (і запускати наші «Циклони»), відродження вітчизняної ракетної промисловості все ж може початися, хоч і не в одну мить.

Недорогі і надійні ракети легкого класу дозволяють замовникам об’єднуватися в більшу групу, де кожен робить відносно невеликий внесок в оплату запуску. А бажаючих запускати легкі супутники сьогодні стає все більше. Але це все плани не найближчого року і навіть не найближчих трьох років.

Чекаємо подальших новин.

Автор: Павел Поцелуев

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...