У російських банків серйозні проблеми в Україні, - документ

Дочірні структури найбільших російських банків в Україні - "Ощадбанку", "Зовнішекономбанку" і ВТБ мають дуже серйозні проблеми.

Про це Національний банк України повідомив у відповідь на запит "Апострофа".

Регулятор підтвердив, що відмовив в узгодженні придбання істотної участі в ПАТ "Сбербанк" Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникову, а також Максиму Мікітасю і Павлу Фуксу - в ПАТ "Промінвестбанк".

"Підставою для ухвалення таких рішень було ненадання необхідних і достатніх документів для здійснення перевірки інвесторів на предмет відповідності вимогам законодавства України", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

При цьому в НБУ нагадали, що білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня 3 серпня відкликав пакет документів, який був поданий 30 червня 2017 роки для узгодження опосередкованого (через білоруський "Парітетбанк") істотної участі в розмірі 100% статутного капіталу ПАТ "Сбербанк".

"Станом на дату цього листа (4 серпня 2017 року), на розгляді в Національному банку України немає жодного пакета документів, поданого для погодження набуття істотної участі в ПАТ "Сбербанк", - йдеться у відповіді Нацбанку. Крім того, регулятор повідомив, що на цю ж дату на розгляді НБУ не було жодного пакета документів для погодження набуття істотної участі в ПАТ "Промінвестбанк".

Раніше стало відомо, що український бізнесмен Олександр Ярославський висловив бажання набути істотної участі в ПАТ "Промінвестбанк". Разом із тим, станом на 4 серпня, бізнесмен не подавав відповідні документи в Нацбанк.

З огляду на, що раніше в НБУ були відсутні пакети документів для погодження набуття ПАТ "ВТБ Банк" ("дочка" російського ВТБ, який неофіційно називають "банком Володимира Путіна"), а останнім часом відповідні заявки не з'явились, то на сьогодні українські дочки трьох найбільших російських банків із державною участю залишилися без потенційних покупців.

Гуцерієв і Гусельников подали документи в НБУ в квітні. Перший претендував на придбання 77,5% української "дочки" Ощадбанку, другий - на 22,5%. При цьому спочатку планувалося, що Гусельников буде купувати ПАТ "Сбербанк" через належний йому латвійський Norvik Banka, проте в кінцевому підсумку фінустанова вийшла з угоди.

Григорій Гусельников незабаром після того, як стало відомо, що НБУ відмовив йому і Саїду Гуцерієву у придбанні українського Ощадбанку, заявив, що не має наміру вносити зміни до поданого ним раніше пакету документів, при цьому не виключивши, що в майбутньому знову спробує поборотися за актив "в якості одноосібного покупця 100% часткою Ощадбанку або в партнерстві з іншими інвесторами".



Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...