У Чорному морі знайдено "Корабель Одіссея", який побудували близько 400 р. до н. е. (відео)

Знайдене у Чорному морі судно нагадує корабель Одіссея із "Вази сирен".

Науковці із Болгарії і Британії знайшли корабель, який затонув 2,4 тис. років тому. Він добре зберігся і нагадує корабель Одіссея із древньогрецької вази. Знайдене 23-метрове судно використовували древньогрецькі торговці. Його щогла, штурвал та інші частини унікальним чином збереглися на глибині понад 2 км. Це сталося через нестачу кисню під водою, передає слова учених Guardian, повідомляють Патріоти України.

Знахідка змінить уявлення про кораблебудування та мореплавство, вважає керівник команди, яка знайшла судно Джон Адамс. Вуглецевий аналіз встановив, що корабель побудували близько 400 р. до н.е. Це найстаріший із відомих кораблів, які збереглися під водою, говорять дослідники. Його піднімати на поверхню не будуть.

Судно такого типу можна побачити лише на старовинних зображеннях. Наприклад, на "Вазі сирен", що зберігається в Британському музеї. Вона зображує напад напівжінок-напівптахів на корабель грецького полководця Одіссея. Ваза належить приблизно до того ж періоду, що й знайдене судно.

Археологи та науковці з Британії, Болгарії, Швеції, США та Греції вивчають вплив зміни рівня моря в античності. За 3 роки дослідили 2 тис. км² чорноморського дна. Знайшли 60 кораблів. Серед них козацькі кораблі XVII століття, римські торговельні судна та корабель з класичного періоду. Використовують сучасне обладнання, яке раніше застосовували лише для нафтовидобування.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Стало відомо, які популярні лампи викликають рак, - ANSES

понеділок, 6 липень 2020, 1:00

Ці світильники викликають втрату зору, провокують головні болі, хронічну втому і навіть призводять до онкології. Світлодіодні світильники негативно впливають на здоров'я людини – призводять до втрати зору, провокують головні болі, хронічну втому і наві...

Хіти тижня. Він був амазонкою: Археологи розкрили таємницю стародавнього скіфського воїна з сибірського кургану (фото)

неділя, 5 липень 2020, 12:00

Дослідники провели аналіз ДНК останків одного зі знайдених стародавніх воїнів. Аналіз ДНК показав, що похований зі зброєю в кургані Сариг-Булун в російській республіці Тува молодий скіфський воїн виявився 13-річною дівчинкою. Про це пише sciencealert, ...