У Чорному морі знайдено "Корабель Одіссея", який побудували близько 400 р. до н. е. (відео)

Знайдене у Чорному морі судно нагадує корабель Одіссея із "Вази сирен".

Науковці із Болгарії і Британії знайшли корабель, який затонув 2,4 тис. років тому. Він добре зберігся і нагадує корабель Одіссея із древньогрецької вази. Знайдене 23-метрове судно використовували древньогрецькі торговці. Його щогла, штурвал та інші частини унікальним чином збереглися на глибині понад 2 км. Це сталося через нестачу кисню під водою, передає слова учених Guardian, повідомляють Патріоти України.

Знахідка змінить уявлення про кораблебудування та мореплавство, вважає керівник команди, яка знайшла судно Джон Адамс. Вуглецевий аналіз встановив, що корабель побудували близько 400 р. до н.е. Це найстаріший із відомих кораблів, які збереглися під водою, говорять дослідники. Його піднімати на поверхню не будуть.

Судно такого типу можна побачити лише на старовинних зображеннях. Наприклад, на "Вазі сирен", що зберігається в Британському музеї. Вона зображує напад напівжінок-напівптахів на корабель грецького полководця Одіссея. Ваза належить приблизно до того ж періоду, що й знайдене судно.

Археологи та науковці з Британії, Болгарії, Швеції, США та Греції вивчають вплив зміни рівня моря в античності. За 3 роки дослідили 2 тис. км² чорноморського дна. Знайшли 60 кораблів. Серед них козацькі кораблі XVII століття, римські торговельні судна та корабель з класичного періоду. Використовують сучасне обладнання, яке раніше застосовували лише для нафтовидобування.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Лоліта, еротичний танець і пілон: Відома співачка показала себе в новому амплуа (відео)

четвер, 21 листопад 2019, 1:00

Лоліта Мілявська після розлучення показала, що вона не нудьгує і на що здатна. Лоліта не нудьгує без чоловіка і демонструє танці на пілоні, повідомляють Патріоти України. Лоліта Мілявська після розставання з молодим чоловіком тренером Дмитром Івановим ...

Хіти тижня. Кето-дієта: Можна їсти майже все і при цьому худнути

четвер, 21 листопад 2019, 0:10

Меню кето-дієти передбачає вживання м'яса (включаючи бекон, ковбасу і шинку), жирної риби, масла та вершків і багато інших смачних продуктів, які зазвичай знаходяться під суворою забороною. Кетогенна дієта стала одним з найбільш обговорюваних типів ха...