Ціни на бензин рвуться вверх: З'явився прогноз, чого чекати українцям

Всього за кілька днів середні ціни підскочили на 60 копійок.

В Україні в четвер, 30 серпня, середня ціна всіх видів бензинів і дизельного палива виросла на 12-16 копійок за літр залежно від виду палива, інформують Патріоти України. Всього за кілька днів середні ціни підскочили приблизно на 60 коп.

Про це свідчать дані моніторингу роздрібного ринку "Консалтингової групи А-95". Зокрема всі види пального на станціях WOG подорожчали на 50 коп./л: бензин марки А-92 подорожчав до 31,95 грн/л, А-95 - до 32,95 грн/л, А-95 + - до 33,95 грн/л, ДТ - до 30,45 грн/л.

Опитані експерти ринку впевнені: економічно обґрунтовані ціни на АЗС можуть зрости ще на 20-30 коп. А в разі, якщо гривня буде девальвувати далі, подорожчання продовжиться.

Як розповів екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, вартість бензину зростає в першу чергу через девальвацію долара. Девальвація національної валюти на 1 грн / $ вже через два тижні призводить до того, що ціни на АЗС можуть зрости на 70 коп./л.

Ще одна важлива причина - дорожчає "чорне золото" на світових ринках. Якщо закупівельні ціни нафтопродуктів збільшуються на 1%, літр бензину може "додати" в ціні приблизно 10 коп. Однак це не означає, що ціни однаково виростуть на всіх АЗС. З огляду на те, що структура доходів і витрат в різних мережах відрізняється, ціни повинні зростати нерівномірно. "У кожної компанії є своя ситуація. Є нафтобази власні чи ні їх. Наскільки поширена мережа. Знову ж таки, все впирається в гроші", - зазначає екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів.

Подорожчання бензину вплине не тільки на власників авто. Витрати на паливо закладають в кінцеву вартість всіх товарів і послуг. Також подорожчання може спровокувати зростання цін на громадський транспорт.

Експерти впевнені: АЗС не зацікавлені різко підвищувати ціни. Мережі автозаправних станцій заробляють в першу чергу на великих обсягах продажів, пояснює Косянчук. Є умовно постійні витрати, такі як утримання самих мереж, зарплати працівникам, податки, транспортування і т.д. Всі ці витрати закладаються в кінцеву вартість бензину. І чим менше палива вдається продати, тим більші будуть ціни.

Джерело: Enkorr
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...