Ціни на бензин рвуться вверх: З'явився прогноз, чого чекати українцям

Всього за кілька днів середні ціни підскочили на 60 копійок.

В Україні в четвер, 30 серпня, середня ціна всіх видів бензинів і дизельного палива виросла на 12-16 копійок за літр залежно від виду палива, інформують Патріоти України. Всього за кілька днів середні ціни підскочили приблизно на 60 коп.

Про це свідчать дані моніторингу роздрібного ринку "Консалтингової групи А-95". Зокрема всі види пального на станціях WOG подорожчали на 50 коп./л: бензин марки А-92 подорожчав до 31,95 грн/л, А-95 - до 32,95 грн/л, А-95 + - до 33,95 грн/л, ДТ - до 30,45 грн/л.

Опитані експерти ринку впевнені: економічно обґрунтовані ціни на АЗС можуть зрости ще на 20-30 коп. А в разі, якщо гривня буде девальвувати далі, подорожчання продовжиться.

Як розповів екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, вартість бензину зростає в першу чергу через девальвацію долара. Девальвація національної валюти на 1 грн / $ вже через два тижні призводить до того, що ціни на АЗС можуть зрости на 70 коп./л.

Ще одна важлива причина - дорожчає "чорне золото" на світових ринках. Якщо закупівельні ціни нафтопродуктів збільшуються на 1%, літр бензину може "додати" в ціні приблизно 10 коп. Однак це не означає, що ціни однаково виростуть на всіх АЗС. З огляду на те, що структура доходів і витрат в різних мережах відрізняється, ціни повинні зростати нерівномірно. "У кожної компанії є своя ситуація. Є нафтобази власні чи ні їх. Наскільки поширена мережа. Знову ж таки, все впирається в гроші", - зазначає екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів.

Подорожчання бензину вплине не тільки на власників авто. Витрати на паливо закладають в кінцеву вартість всіх товарів і послуг. Також подорожчання може спровокувати зростання цін на громадський транспорт.

Експерти впевнені: АЗС не зацікавлені різко підвищувати ціни. Мережі автозаправних станцій заробляють в першу чергу на великих обсягах продажів, пояснює Косянчук. Є умовно постійні витрати, такі як утримання самих мереж, зарплати працівникам, податки, транспортування і т.д. Всі ці витрати закладаються в кінцеву вартість бензину. І чим менше палива вдається продати, тим більші будуть ціни.

Джерело: Enkorr
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...