Це різні речі: Історик пояснив, чому Донбас до "Малоросії" ніколи не мав жодного стосунку

Історичний термін "Малоросія" стосувався Наддніпрянської України і аж ніяк не Донбасу, вважає історик.

Про це фахівець розповів в коментарі "Громадському радіо".

Як наголошує Олег Бажан, термін "Малоросія" почав вживатися із кінця 18 сторіччя, коли імператриця Катерина II ліквідувала Гетьманщину.

Сам термін "гетьманщина" почав зникати із офіційних документів і його потроху почав замінювати термін «Малоросія». Цей термін стосувався наддніпрянської України, яка тоді перебувала у складі Російської імперії,

– пояснив історик.

Спеціаліст наголошує, що до Луганська чи Донецька історичний термін "Малоросія" ніколи не мав жодного стосунку, а сам Донбас як регіон почали заселяти лише на початку 19 століття.

Нагадаємо, Вранці 18 липня ЗМІ почали активно поширювати заяву ватажка бойовиків так званої "ДНР" про створення республіки під назвою "Малоросія", яка стає, нібито, правонаступницею України.

Водночас від участі у новому "проекті" вже відхрестились бойовики так званої "ЛНР", а у Кремлі кажуть, що до "Малоросії" вони не мають жодного стосунку, а Захарченко сам все це придумав.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Що буде з вами, якщо щодня додавати свіжий імбир у чай?

субота, 18 червень 2022, 21:25

Імбир використовують як приправу, добавки в напої, а також з метою лікування. Але як він подіє на ваш організм? Якщо почати вживати свіжий імбир щодня, то дуже скоро ви помітите позитивні зміни в організмі. Найкраще додавати невеликі шматочки кореня ім...

"Шкіра вбирає все, що ви на неї наносите": Найгарячіша бабуся в світі розкрила секрет своєї краси

субота, 18 червень 2022, 21:19

Джина також розповіла про свій раціон та відкрила свій погляд на психологію. Австралійка Джина Стюарт, визнана найгарячішою бабусею в світі, заявила, що підтримувати зовнішній вигляд їй допомагають суворий режим догляду за шкірою й дієта. До того ж вон...