За роки незалежності Україна подарувала світу чимало видатних спортсменів, але є ті, хто своїми виступами привернув особливу увагу спортивного світу і чиїми кар'єрами в спорті українці пишаються особливо.
Оксана Баюл
Чемпіонка світу з фігурного катання і Олімпійська чемпіонка. Причому не просто Олімпійська чемпіонка, а людина, яка першою змусила олімпійський світ слухати гімн незалежної України, адже саме Баюл здобула для нашої країни першу в історії золоту медаль на Іграх у Ліллегаммері в 1994 році.
Володимир Кличко
Олімпійський чемпіон з боксу 1996 року у надважкій ваговій категорії. Чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (2000—2003 роки, 2008—2015 роки), IBF (2006—2015 роки), IBO (2006—2015 роки), The Ring (2009—2015 роки) і WBA (2011—2015 роки). За всю кар'єру зазнав лише 5 поразок, і після останньої з них вирішив завершити кар'єру в поточному році.
Віталій Кличко
Старший брат Володимира – Віталій, не має олімпійської медалі, проте в колекції боксера є багато інших нагород і титулів: чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (1999—2000 роки), WBC (2004—2005 роки та 2008—2014 роки), The Ring (2004—2005 роки). Віталій Кличко – єдиний боксер, якому вручили пояс "Вічного" чемпіона світу у важкій вазі за версією WBC. І єдиний боксер, який став мером однієї зі світових столиць.
Андрій Шевченко
Найкращий футболіст в історії незалежної України, який не тільки вигравав чемпіонські титули в Україні та Італії, але і має в активі титул переможця Ліги чемпіонів, а найголовніше – "Золотий м'яч" кращому гравцю світу 2004 року – приз, до якого в часи незалежності України ніхто, крім Шеви, навіть наблизитися не зумів. Зараз Андрій Миколайович прославляє український футбол вже у іншому статусі – тренера національної збірної України.
Ольга Харлан
Славетна українська фехтувальниця шаблею. Харлан – олімпійська чемпіонка 2008 року у командній першості, бронзова призерка Олімпіади 2012 року, п'ятиразова чемпіонка світу (2009 року в командній першості, 2013 в індивідуальній і командній, 2014 в індивідуальній, 2017 в індивідуальній), семиразова чемпіонка Європи. Наразі Ольга мріє лише про одну нагороду, якої їй бракує для повного щастя – олімпійського золота в індивідуальній першості. Сподіваємося, цю прогалину наша спортивна гордість зможе заповнити вже у 2020 році.
Яна Клочкова
Українська "Золота рибка", яку знає весь світ. Що казати про здобутки Яни, якщо тільки олімпійських золотих медалей у неї чотири! Клочкова – чотирикратна олімпійська чемпіонка на дистанціях 200 та 400 метрів, срібна призерка — 800 метрів. А ще вона 10 разів вигравала чемпіонат світу і 19 разів чемпіонат Європи на різноманітних дистанціях. Якісь космічні досягнення для сучасного українського плавання!
Юрій Чебан
Не так вже й багато в Україні спортсменів, які вигравали Олімпіаду двічі, а таких, що робили це у різні роки і того менше – троє. Це Яна Клочкова, герой нашого наступного абзацу, і Юрій Чебан. Юрій вигравав Ігри 2012 та 2016 років у веслуванні на каное. А в 2008 році Чебан ще і бронзову медаль Олімпіади здобував. Про перелік його успіхів на чемпіонатах світу і Європи на фоні олімпійських звитяг і говорити немає чого – наш веслувальник неодноразово вигравав медалі цих змагань, серед яких, звичайно ж, були і золоті.
Василь Ломаченко
Гідний продовжувач боксерських традицій України. Ба більше – Ломаченко єдиний українець, який вигравав Олімпіаду двічі! Василь не поспішав до професійного боксу, а коли все ж перейшов до профі, змусив всіх суперників боятися себе. Зараз Ломаченко володіє поясом чемпіона світу за версією WBO в другій напівлегкій вазі, який захистив вже тричі. Тепер українець планує змінити вагу, аби отримати більш серйозних суперників, адже в його дивізіоні вже не залишилося тих, хто наважився б кинути виклик бійцю, який, за словами багатьох експертів, є найбільш технічним та видовищним боксером світу прямо зараз.
Лілія Подкопаєва
Ще одна легенда українського спорту, яка має дві олімпійські медалі. Обидві вони були здобуті українкою на Іграх 1996 року в Атланті. Там гімнастка виграла золото у вільних вправах та в абсолютній першості. А також додала до цих видатних здобутків ще і срібло у вправах на колоді.
Руслан Федотенко
Український хокей зараз переживає дуже скрутний період, проте були часи, коли збірна нашої країни виступала на Олімпійських іграх, а гравці з України грали в НХЛ. Найуспішнішим серед таких гравців є, безумовно, Руслан Федотенко. Він був серед тих, хто виступав за Україну на останній наразі для неї Олімпіаді (2002 рік), але найголовніші здобутки хокеїста – дві перемоги в Кубку Стенлі. В 2004 році Федотенко виграв почесний трофей з "Тампою" (ще і закинувши вирішальну шайбу у фінальній серії), а у 2009 році повторив успіх вже з "Піттсбургом", в якому також був помітною персоною в складі.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...