Найвідоміша картина Яблонської "Хліб" 1949 року зберігається у Третьяковській галереї Росії. Там 100-річчя художниці не святкували.
Виставка "І спогади, і мрії" до 100-річчя з дня її народження відкрилась у Національному художньому музеї України. Представлено близько ста творів живопису й графіки, матеріали родинного архіву основних періодів її творчості.
"Юність" Тетяна Яблонська написала 1969-го у Седневі Чернігівської області. Зображає хлопця із заплічником перед невеличким синім озером на тлі зеленого вигону. "Для мене цей хлопець – революціонер. Перед ним земля, безмежне життя і горизонти. Озеро - це насправді небо. Але трактують по-різному, - розповідає донька Тетяни Яблонської Гаяне Атаян. - Кажуть навіть, що хлопець пішов топитися. У 1990-х мама казала, що написала б "Юність" інакше. Але то була б вже інша картина".
Картину "Життя продовжується" 1971 року було знято з виставки за ідеологічно неправильний підхід – "роз'єднаність поколінь". На ній зображені дідусь і дівчина з дитиною на руках біля сільської хати. Старий дивиться униз, заглиблений у думки. Молодиця, вся у мріях, дивиться вперед. Секретар ЦК з пропаганди викликав її "на килим". Питав, де тут сучасне село. Чому дівчина так одягнена і хата стара. Тоді ж усі закінчували десятирічки і будувались сучасні будинки. Мати не погоджувалась із критикою. Хотіла показати зміну поколінь, продовження життя. Її зняли з усіх займаних посад. Через багато років академіки з Москви оцінили картину. Яблонська дописала її ще більш колоритно.
"Останні місяці життя мама практично мовчала. Але все одно малювала – мовчки і лівою рукою. Права не слухалась. В один з днів закінчила картину і тихо відійшла".
Виставка "І спогади, і мрії" Тетяни Яблонської триватиме до 23 квітня.
Тетяна Яблонська - герой України, член Академії мистецтв, лауреатка Шевченківської премії. Народилася 24 лютого 1917 року в російському Смоленську в родині вчителів та земських діячів. 1929-го родина втікла від репресій до Одеси. 1935-го вступила до Київського художнього інституту. Отримала три Сталінські премії за картини "Хліб", "Весна" і "Льон". Усі три доньки також художниці. Казала їм - "Будеш або художником, або двірником". 1999-го через інсульт паралізовано праву частину тіла. Останні роки життя мовчала і працювала лівою рукою. 16 червня 2005-го написала останню пастель. Наступного дня померла в Києві. Похована на Байковому кладовищі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...