Телекомпанії чинять сильний опір квотам на українську мову

Особливо великі загальнонаціональні канали України чинять сильний опір внесеному до Верховної Ради законопроектові щодо встановлення норми мовлення українською мовою в телевізійних передачах.

Про це повідомив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.

«Ведучі мають розмовляти українською мовою. Така новела чекає і телебачення: в парламенті лежить законопроект, який передбачає 75% мовлення на телебаченні українською. Цьому дуже чинить опір уся телевізійна галузь, особливо великі загальнонаціональні канали», – розповів Артеменко.

Водночас він зазначив, що попри опір телекомпаній цьому законопроекту, «виходу в них немає – тобто рано чи пізно цей закон буде прийнятий, і буде там 75, 70 чи 65%, але, безумовно, держава має регулювати мову на обмеженому частотному ресурсі, на загальнонаціональних каналах, зокрема».

Як заявив Артеменко, телекомпаніям в Україні, їх дикторам та ведучим програм не треба чекати, образно кажучи, поки вдарить грім, щоб мужик перехрестився, а починати процес.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року парламент уже запровадив квоти на українську мову в радіоефірі, зобов’язавши радіокомпанії не менше 35% ефіру виділяти під україномовні пісні.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Я плакала и просила этого не делать, моя жизнь стала адом": Найбагатша співачка України розповіла шокуючі подробиці

четвер, 9 липень 2020, 23:55

Навіть зараз, коли вона має чоловіка-мільйонера, налагоджений побут, дочок-двійнят, той період вона згадує з жахом. Українська співачка Камалія (справжнє ім'я - Наталя Вікторівна Захур (в дівоцтві Шмаренкова) розповіла про своє дитинство і зізналася, щ...

Найстаріші в світі сіамські близнята померли у віці 68 років. У них ніхто не вірив, а вони запевняли: "У нас було хороше життя"

середа, 8 липень 2020, 8:50

Ронні і Донні Гейлон померли у віці 68 років 4 липня в Дейтоні, штат Огайо. Вони були з'єднані в талії. У кожного брата було своє серце, живіт і набір рук і ніг. Найстаріші сіамські близнята в світі померли у віці 68 років 4 липня. Про це повідомляє са...