Телекомпанії чинять сильний опір квотам на українську мову

Особливо великі загальнонаціональні канали України чинять сильний опір внесеному до Верховної Ради законопроектові щодо встановлення норми мовлення українською мовою в телевізійних передачах.

Про це повідомив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.

«Ведучі мають розмовляти українською мовою. Така новела чекає і телебачення: в парламенті лежить законопроект, який передбачає 75% мовлення на телебаченні українською. Цьому дуже чинить опір уся телевізійна галузь, особливо великі загальнонаціональні канали», – розповів Артеменко.

Водночас він зазначив, що попри опір телекомпаній цьому законопроекту, «виходу в них немає – тобто рано чи пізно цей закон буде прийнятий, і буде там 75, 70 чи 65%, але, безумовно, держава має регулювати мову на обмеженому частотному ресурсі, на загальнонаціональних каналах, зокрема».

Як заявив Артеменко, телекомпаніям в Україні, їх дикторам та ведучим програм не треба чекати, образно кажучи, поки вдарить грім, щоб мужик перехрестився, а починати процес.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року парламент уже запровадив квоти на українську мову в радіоефірі, зобов’язавши радіокомпанії не менше 35% ефіру виділяти під україномовні пісні.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Українську медсестру відзначили в Арґентині за посвяту в боротьбі з пандемією COVID-19

понеділок, 12 квітень 2021, 0:30

Серед більш ніж 75 учасників відзначили українську медсестру за боротьбу з пандемією у Аргентині. 9 березня відбувся віртуальний захід “Солідарні жінки”, організований Жіночим Підкомітетом Аргентинської Федерації Громад, спільно з Дирекцією Громадських...

Ненавмисно зіпсували: Пара дописала пензлями картину ціною $416 тис.

понеділок, 12 квітень 2021, 0:05

Люди просто не зрозуміли нюанси виставки. Твір мистецтва вартістю $416 тис. пошкодила подружня пара, яка неправильно зрозуміла виставку в галереї, повідомляють Патріоти України. Чоловік і жінка, яким орієнтовно 20 років, відвідали виставку вуличного ми...