Напередодні Старого Нового року в українській традиції прийнято щедрувати. Головною складовою цього древнього обряду є ритуальні пісні - "щедрівки", повідомляють Патріоти України.
Представляємо вашій увазі найкрасивіші і старовинні щедрівки, які прославили Україну на весь світ.
Зазвичай щедрівки містять побажання гарного врожаю, приплоду худоби, доброго роїння бджіл, миру і благополуччя в родині.
Як і в колядках, в щедрівках висловлюють повагу до господарів будинку і до всієї сім'ї. Традиційний приспів майже будь-який щедрівки - "Щедрий вечір, добрий вечір добрим людям на здоров'я!".
Однією з найпопулярніших щедрівок є "Щедрик", який став всесвітньо відомим після того, як Микола Леонтович зробив обробку цієї старовинної пісні. З тих пір Carol of the Bells знають у багатьох країнах світу.
Довідка:
Старий Новий рік — Новий рік за юліанським календарем («старим стилем»). В XX і XXI століттях припадає на північ між 13 і 14 січня за григоріанським календарем («новим стилем»). Після переходу на новий стиль Старий Новий рік продовжують традиційно неофіційно відзначати в країнах пострадянського простору.
День 14 січня в Україні також називають Василів день (день Святого Василя).
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...