Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє прес-служба відомства.
Міністр повідомив, що заявки надійшли від компаній із Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України, Білорусі.
"Насамперед нам цікаві компанії, які мають досвід роботи у цій галузі та можуть інвестувати у розвиток відновлюваної енергетики, а не шукати на ринку фінансові ресурси для того, щоб потрапити в проект", – сказав міністр екології.
Він зазначив, що Україна знизила ренту землі у зоні відчуження і спростила процедуру її оренди.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, запровадженою у 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами лише катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.
Голова Держагентства з управління зоною відчуження вважає, що через високий рівень забруднення радіоактивними елементами люди не зможуть жити в Чорнобильській зоні відчуження протягом найближчих 24 тис. років.
Україна щороку витрачає понад 2 млрд грн із державного бюджету на підтримку зони відчуження.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...