Про це передають Патріоти України згідно дослідження, наданого на сайті Економічного дискусійного клубу.
Серед груп продовольства найвищий приріст демонстрували молокопродукти. Так, масло вершкове подорожчало на 4,0% («плюс» 6,22 грн. на кілограмі), від 0,1 до 2,5% підросли в ціні сметана, сир та молоко.
Не сповільнює темпів цінового зростання наш національний продукт. Сало у листопаді додало ще 2,0% («плюс» 1,33 грн. на кілограмі) і є цьогорічним рекордсменом цінового росту – з початку року подорожчання склало 68%. Із м’ясної групи товарів збільшилися споживчі ціни на яловичину та ковбаси варені на 1,4% та 1,2% відповідно.
Продовжують набирати цінової «ваги» і яйця – упродовж місяця ріст склав 1,8% («плюс» 42 коп. на десятку).
Звичним для споживача у поточному році стає подорожчання хліба масових сортів. Листопад не є виключенням. Ціни зросли на: хліб з борошна пшеничного 1 ґатунку − на 1,6% («плюс» 21 коп. на кілограмі); житньо-пшеничний хліб − на 1,8% («плюс» 23 коп. на кілограмі). З початку 2017 року кілограм хліба масових сортів подорожчав на 20%, або додав в ціні близько двох гривень на кілограмі.
Незначно підвищилися ціни на борошно, олію, макаронні вироби.
На 9 найменувань продуктів харчування ціни знизилися.
Найприємніше для споживача у абсолютному вимірі подешевшали:
У листопаді подекуди зберігався тренд до зменшення цін на овочі борщового набору (від 0,4% до 9,7%). Винятком у цій групі виявилися буряки, ціни на які неочікувано зросли на 6,4%.
Загалом вартість набору із 23-х соціально значущих продовольчих товарів, на які здійснюється моніторинг цін органами статистики, у листопаді ц. р. порівняно із жовтнем ц. р. зросла на 0,6%, або майже на 6,0 гривень. А із початку 2017 року набір подорожчав на 169 гривень («плюс» 23%), і в середньому по Україні його вартість склала 916 гривень.
Зростання вартості набору відбулося у 18 регіонах країни. Найвищий темп подорожчання упродовж місяця зафіксовано у Волинській області – 2,9% («плюс» 25 гривень). У Полтавській, Житомирській, Чернівецькій, Кіровоградській, Київській областях та місті Києві відмічалося зниження (на 0,2%−1,4%) його вартості.
Традиційно найдешевший набір із соціально значущих продовольчих товарів можна було придбати на Тернопільщині (за 857 грн.), а найдорожчий – у Києві (за 1 035 гривень).
До основних факторів, які впливатимуть на поведінку споживчих цін на основні види соціально значущих продуктів харчування у грудні, можна віднести:
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...