Оце так: До Києва повернувся легендарний аферист і відкрив свій "бізнес" (відео)

Автор першої фінансової піраміди два десятиліття жив за кордоном, куди втік після того як задурив близько 40 тисяч українців обіцянками великих прибутків. Діяльність саме цього "ділка" призвела до появи такого слова, як "лохотрон".

Семен Юфа (фото: facebook.com/semion.yufa)У Київ повернувся перший український мільйонер і засновник кооперативу "Меркурій" Семен Юфа. Саме його дітище стало першою фінансовою пірамідою на пострадянському просторі, йдеться в сюжеті ТСН, повідомляють Патріоти України.

"Меркурій" надурив близько 40 тисяч українців обіцянками великих прибутків, а його власник згодом утік за кордон, де прожив 22 роки. Саме діяльність Юфа призвела до появи такого слова, як "лохотрон". У 1990-х його структури, за найскромнішими підрахунками правоохоронців, заробляли до 4 мільйонів доларів на день. Проти ділка порушили кримінальну справу за шахрайство, але до логічного кінця її так і не довели.

Журналісти з аферистом із минулого зустрілися випадково – той нещодавно приїхав із Ізраїля. Інтерв’ю з ним запропонував записати бізнесмен Олександр Шпак, який скаржився на вилучену прокурорами в нього величезну суму грошей. У прокуратурі ж підтвердили обшук за вказаною адресою, але пояснили, що проводили слідчі дії не стосовно Шпака, а стосовно Сергія Лекаря – заступника керівника МВС часів Януковича. Вилучені з кошти, як підозрюють, належать саме Лекарю.

Але Шпак стверджує, що гроші належать йому та партнерам з Ізраїлю, у тому числі і Юфі. Колишній слідчий ГУБОЗу Анатолій Фесун, котрий розслідував діяльність бізнесмена, вважає його повернення в Україну невипадковим. "Справи не закінчені, їх же ніхто не закрив. Я думаю, він так не міг появитися. Це був договорняк. Його задача була мозок. Він же ж мозок усього цього. Він створював", - каже екс-правоохоронець, який досі називає кооператив "Меркурій" мафіозною структурою і порівнює з італійською "козанострою" та азійськими "тріадами". Фесун каже, що Юфа фігурував у безлічі кримінальних справ і щодо несплати податків, і щодо відмивання грошей, і щодо махінацій.

Сам Юфа поводиться, як жертва, і нарікає, що в нього забрали прибутковий бізнес і витурили з країни. "Мене вигнали з країни фізично, віджали весь мій успішний величезний бізнес, і мені родину віддали тільки через дев’ять місяців, щоби я мовчки зник і сидів у Ізраїлі", - твердить він. Наразі аферист-легенда розкручує нові проекти, один із них нагадує фінансову піраміду, а інші більш приземлені – він відкрив на Житньому ринку пельменну, а на Хрещатику біля Бесарабського ятку із шаурмою.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Побиття за 7 секунд: Найшвидший нокаут в історії жіночого боксу (відео)

п’ятниця, 7 серпень 2020, 15:00

Чиста перемога - за 7 секунд! Сім швидких ударів! Найшвидший нокаут в історії жіночого боксу!​. У ніч на суботу, 25 липня, в рамках вечора боксу в Fantasy Springs Resort Casino в Індіо (штат Каліфорнія, США) відбувся поєдинок між непереможними досі аме...

Повернення і зустріч: Жінка-солдат не була вдома 8 місяців, а перша реакція її пса виявилася незвичайною (відео)

середа, 5 серпень 2020, 8:50

Повернення додому іноді стає найкращим моментом життя. Можливість проводити час зі своїм домашніх улюбленцем - один з найбільш корисних і приємних досвідів. Спогади, створені цими моментами, глибоко резонують щоразу, коли ми можемо згадати час, коли ми...