Науковці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели дослідження і з’ясували, що сидячий спосіб життя пов’язаний зі тоншанням зони мозку, яка відіграє дуже важливу роль в роботі експліцитної пам’яті.
Цей тип пам’яті фіксує факти та події і дозволяє свідомо повертатися до спогадів. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS One, пише Naked Science.
Вчені виявили, що навіть інтенсивна фізична активність не захищає мозок від наслідків тривалої нерухомості. Сидячий спосіб життя має немало інших негативних наслідків. Його пов’язують з більшим ризиком серцево-судинних хвороб та ожиріння.
Ця робота – лише перший етап дослідження впливу способу життя на пам’ять, тому в ній брали участь кілька десятків людей. Науковці опитали 35 добровольців віком від 45 до 75 років. У жодного з них не було симптомів деменції, неврологічних розладів, травм голови чи хімічної залежності.
Волонтери розповіли дослідникам про те, скільки годин на день вони зазвичай сидять, а скільки займаються різною інтенсивною чи помірною фізичною активністю. Згодом вони пройшли МРТ. Так вчені побачили зв’язок між кількістю годин, проведених сидячи, і зменшенням товщини медіальної скроневої частки кори великих півкуль головного мозку.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...