Одним із головних чинників, які призвели до анексії Криму в 2014 році, була зрада безлічі українських військових, що базувалися на півострові, і саме ця проблема викликає занепокоєння у НАТО, коли мова йде про співпрацю з Україною.
Про це пише Reuters.
Як приклад видання наводить кар'єру військового зрадника Сергія Єлісєєва, яка і допоможе пояснити, чому армія України в 2014 році майже без бою віддала Крим, і чому НАТО тепер каже, що турбується через спроби Росії підірвати вірність військових у країнах Східної Європи, що входять в альянс.
До того, як Росія анексувала Крим, Єлісєєв дослужився до високої посади в українському Чорноморському флоті, але пізніше виявилося, його вірність українській армії була не справжньою, а служив він в українському флоті тільки для того, щоб зрадити, коли настане відповідальний момент.
Військові стратеги НАТО тепер переконані, що Москва вважає особовий склад з такими ж особистими зв'язками з Росією цінними, якщо спалахне новий конфлікт проти Заходу.
У 2014 році Єлісєєв був заступником командира українського флоту, який базувався у Криму, коли російські солдати без розпізнавальних знаків захопили українські судна. Замість опору він пішов на зраду і згодом отримав нову посаду - заступника командира Балтійського флоту Росії. У Києві кажуть, що сумнівалися у вірності Єлісєєва.
"Коли він давав присягу Україні, це були порожні слова для нього. Він завжди був проросійським", - сказав командир українського флоту Ігор Воронченко, який колись служив з Єлісєєвим.
При цьому автор статті пише, що в 2014 році російські солдати в Криму фактично "заходили у відкриті двері", а багато українських солдатів зраджували присягу і переходили на сторону ворога. Єлісєєв був лише одним із багатьох зрадників. До цього часу Москва і її маріонетки в Криму намагаються використовувати слабкі кадри в армії Києва, щоб підірвати її здатність ефективно захищатися.
У НАТО також зазначають, що Москва вже сьогодні робить спроби використовувати цю кримську тактику і в інших країнах: вона намагається завербувати етнічних росіян у складі Збройних сил інших країн.
На умовах анонімності співрозмовник сказав Reuters, що НАТО гостро відчуває проблему з вірністю військових у країнах-учасницях, де живе багато етнічних росіян, зокрема в країнах Балтії.
Водночас чиновники в цих країнах вважають, що ця загроза перебільшена. А Генсекретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що довіряє арміям Естонії, Латвії та Литви. Хоча він додав: "Нам треба завжди бути пильними. Потрібно розвивати власні інструменти розвідки, щоб мати можливість помітити спроби підриву вірності наших сил".
Reuters пише, що все ж країни Балтії в значній мірі відрізняється від України, адже там, приміром, військові командири Литви, Латвії та Естонії часів СРСР покинули армію після вступу в НАТО в 2004 році. Чиновники цих країн також вказують на те, що російськомовні громадяни Литви були серед загиблих солдат, які служили в Афганістані та Іраку.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...