На розвиток підуть мільярди: Чого чекати від медичної реформи в українському селі

4 млрд держбюджет виділив торік. У 2018 році влада планує витратити 1 млрд грн на охорону здоров'я в українському селі.

Ці гроші підуть на обладнання кабінетів лікарів, будівництво нових медпунктів, закупівлю транспорту для лікарів і будівництво доріг від віддалених сіл до лікарень, пише "Сегодня", повідомляють Патріоти України.

У середньому чотири рази на рік може людина звернутися до лікаря мережі первинної медичної допомоги. А в одну зміну амбулаторія повинна прийняти 24 пацієнта. Це критерії ефективності медзакладів одного району. При цьому допомогу може надавати не обов'язково лікар - з 30% зверненнями може впоратися медсестра або фельдшер, йдеться в документі.

МОЗ і Мінрегіон також вводять поняття "територія доступності". Тобто, з'являється норма, скільки людина і яку територію може обслуговувати одна амбулаторія.

Замість лікарні - автобус в найближчий медпункт

Перш, ніж створювати пункти здоров'я в селах потрібно підрахувати, чи вигідно це, йдеться в указі.

Якщо з села дешевше їздити в найближчу медустанову, яке працює щодня, витрачати гроші на пункт здоров'я та на зарплати медикам не варто.

При цьому автобус з села, де немає лікаря, повинен їздити в місце з працюючою амбулаторією не менш ніж чотири рази на день. Транспорт не буде безкоштовним, вартість проїзду встановлює місцева влада.

Проведуть інтернет

Держава оплатить ремонт, розширення сільських медзакладів, купить медобладнання і комп'ютери в кожну сільську медустанову. На це вже виділено 5 млрд гривень.

Здати аналізи або пройти рентген можна буде в селі. У законі про підтримку медицини в селі кажуть, що медустанови забезпечать міні-лабораторіями, портативними діагностичними пристроями та рентген-апаратами.

Заманять лікарів

Лікарів у села збираються залучати безкоштовним житлом, транспортом, інтернетом і надбавкою до зарплати. За все це повинна заплатити місцева влада. Про це йдеться в законі про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, який прийняв парламент восени 2017 року.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...