В українській мові нараховується більше десятка слів, якими позначають дощову погоду.Патріоти України пропонують вашій увазі слова, які вживають в Україні.
ДОЩ - атмосферні опади у формі крапель води.
ДОЩОВИЦЯ - те саме, що й дощ. Але також це такий інструмент, що імітує звук дощу і в стародавніх ритуалах напіводягнених людей закликає дощ. Хтось, напевно, гарно попрацював дощовицею останніми тижнями, пише "Вигук"..
ЗЛИВА - дуже сильний дощ.
МОКВА - діалектний синонім дощу. А ще це низина, залита водою.
СЛЬОТА - хмарна, сира погода з дощем або мокрим снігом, з багном на землі.
МРЯЧКА - коли краплі маленькі і багато туману.
СІЧКА - дощ із сильними вітрами.
ПЛОВА - сильний дощ. От дуже сильний. Навіть із бурею!
ПЛЮТА - ще один діалектний синонім дощу. Означає таку собі мокреньку негоду.
ХВИЩА - то є сильний холодний дощ. А також це синонім до слова хуртовина. Ще три-чотири місяці - і почнеться.
ХЛЮЩ - сильний дощ, а сильний дощ - то злива. А ще ж ми кажемо: мокрий як хлющ! Тобто повністю мокрий, геть мокрий, наскрізь промоклий!
ХЛЯПАВКА - і так все ясно.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...