Медична реформа може принести найпрестижнішу професію (відео)

Сімейний лікар має стати стовпом нової вітчизняної медицини.

Сімейний лікар має стати стовпом нової вітчизняної медицини.

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень, ідеться в сюжеті .

Такі суми називає виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Сімейні лікарі вже працюють в Україні, але їх мало, а клієнтури, особливо потенційної, вдосталь. Одна з них – пані Олена, яка зараз обслуговує близько 3 тисяч пацієнтів. Якщо реформа запрацює, цю кількість їй обмежать 2 тисячами, але жінка радіє – тоді зможе допомагати вже не тоді, коли людина захворіла, а з'явиться час займатися профілактикою. Олена має свої вимоги до пацієнтів: робити раз в рік флюорографію, приходити на профілактичний огляд і щеплювати дітей від інфекцій. Аргументовані відповіді на питання щодо дорослих і дітей справляють враження на потенційних клієнтів. "До цієї пані прийшла б. Зручно, коли лікар знає твої турботи, чим живе сім'я", - зізнається Вікторія, що саме шукає сімейного медика.

Згідно з медреформою, сімейні лікарі мають стати найпрестижнішою спеціалізацією в медицині.

З 1 липня українці мають розпочати укладати угоди із сімейними лікарями, якщо Парламент ухвалить чотири законопроекти, які дають старт реформі медицини. Сімейний лікар стане фундаментом системи охорони здоров’я - найпрестижнішою професією із зарплатнею від 15 до 25 тисяч гривень - переконує виконувач обов’язків міністра Уляна Супрун.

Наразі альтернатива державним амбулаторіям і поліклінікам – це приватні заклади і окремо практикуючі сімейні лікарі. Пан Михайло має приватну практику. Якщо після реформи його обиратимуть собі, як приватного лікаря, з ним буде розраховуватися держава. Однак саме клієнт має визначитися, хто саме надаватиме йому медичні послуги. Сімейний лікар має стати фундаментом для усієї медичної системи, бо 85% проблем зі здоров'ям можна вирішити на первинній ланці.

Для цього парламент має до липня проголосувати за 4 законопроекти, які змінюють систему фінансування галузі, коли гроші дійсно йдуть за пацієнтом – туди, де він справді лікується, а не прописаний. На пошуки в українців буде близько півроку, а в разі помилки угоду можна переукласти з іншим лікарем. Тому починати пошуки дійсно свого сімейного лікаря варто вже зараз.

Кореспондент Ірина Маркевич

Джерело: ТСН

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. В Індії дівчинку з хоботом замість носа визнали втіленням на землі бога благополуччя і мудрості Ганеші (фото, відео)

вівторок, 28 вересень 2021, 3:00

Шестирічна дівчинка Лакшмі народилася з деформацією. Замість носа у неї на обличчі знаходиться довгастий хобот. Фото. Дівчинку з Індії, яка народилася з хоботом замість носа, визнали втіленням божества на землі. Про це повідомляє британське видання Dai...

Не ховалися від сторонніх очей: Зірка "Кріпосної" підтвердила роман з російським коміком Гаріком Харламовим

неділя, 26 вересень 2021, 7:25

Напередодні шоумен вирішив розлучитися з дружиною, бо розлюбив її. Російська актриса Катерина Ковальчук, яка стала популярною після ролі в серіалі "Кріпосна", підтвердила роман з коміком Гаріком Харламовим. Про це повідомляє "Стархіт", передають Патріо...