Колосальні втрати України через куріння: Більше ніж витрати на армію, - МОЗ України (відео)

Про це розповів заступник генерального директора Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Владислав Збанацький.

Україна втрачає майже 7% ВВП через передчасну смертність, пов'язану, в першу чергу, з нездоровим способом життя громадян.

Про це в ефірі Обозреватель.LIVE розповів заступник генерального директора Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Владислав Збанацький.

"Фактично, існує такий стійкий вираз, що один долар, - але можемо говорити і про гривню, яка вкладена в профілактику, - дає економії в чотири. Якщо ми говоримо про ті втрати, то Інститут демографії рахував втрати від передчасної смертності. У 2013 році такі втрати становили 12,5 млрд. дол. Це 6,7% ВВП. 6,7% ВВП втрачається щороку від передчасної смертності, значній частині якої можна запобігти", - наголосив чиновник.

При цьому він зазначив, що інфекційна складова цих хвороб не перевищує 9%.

"Все інше - це хвороби серцевої системи, системи кровообігу, онкологія, хвороби органів дихання, травлення. Це все те, на що ми можемо впливати. Тому що значна частина захворювань пов'язана з поведінковими чинниками ризику. Це і куріння, і нездорове харчування, низька фізична активність, вживання алкоголю. Відмовившись від певних таких шкідливих звичок і придбавши корисні звички, ми можемо продовжити собі життя, стати багатшими, стати успішнішими і жити здорово", - підсумував чиновник.


Джерело: "Обозреватель"

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Мода з СРСР: Названо популярні речі з часів Радянського Союзу, які несподівано повернулися в сучасне життя (фото)

п’ятниця, 15 жовтень 2021, 23:55

Останні тренди подіумів і асортимент світових бутиків - поширені в СРСР речі стали сьогодні мрією кожної стильної дівчини. Незважаючи на те, що в світі моди щодня з'являється багато новинок, а кутюр'є і впливові fashion-блогери не перестають дивувати м...

З архіву ПУ. Подробиці про столичного звіра: Жертв лікаря-садиста може бути дуже багато - рахунок іде на десятки

неділя, 10 жовтень 2021, 16:00

Лікар знаходив дівчат у мережі, а потім підмішував наркотики, шантажував, викладав відверті фото і калічив. 45-річний лікар і фітнес-тренер був затриманий поліцейськими після НП у Київській області. Виявилося, що Волков побив кількох дівчат, а дві його...