Колосальні втрати України через куріння: Більше ніж витрати на армію, - МОЗ України (відео)

Про це розповів заступник генерального директора Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Владислав Збанацький.

Україна втрачає майже 7% ВВП через передчасну смертність, пов'язану, в першу чергу, з нездоровим способом життя громадян.

Про це в ефірі Обозреватель.LIVE розповів заступник генерального директора Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Владислав Збанацький.

"Фактично, існує такий стійкий вираз, що один долар, - але можемо говорити і про гривню, яка вкладена в профілактику, - дає економії в чотири. Якщо ми говоримо про ті втрати, то Інститут демографії рахував втрати від передчасної смертності. У 2013 році такі втрати становили 12,5 млрд. дол. Це 6,7% ВВП. 6,7% ВВП втрачається щороку від передчасної смертності, значній частині якої можна запобігти", - наголосив чиновник.

При цьому він зазначив, що інфекційна складова цих хвороб не перевищує 9%.

"Все інше - це хвороби серцевої системи, системи кровообігу, онкологія, хвороби органів дихання, травлення. Це все те, на що ми можемо впливати. Тому що значна частина захворювань пов'язана з поведінковими чинниками ризику. Це і куріння, і нездорове харчування, низька фізична активність, вживання алкоголю. Відмовившись від певних таких шкідливих звичок і придбавши корисні звички, ми можемо продовжити собі життя, стати багатшими, стати успішнішими і жити здорово", - підсумував чиновник.


Джерело: "Обозреватель"

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Вільха", "Нептун" та "Дельта": ЗСУ поповнять високотехнологічним озброєнням (відео)

середа, 1 липень 2020, 20:30

Коли самеу ЗСУ з'являться зразки високотехнологічної техніки і яке високотехнологічне озброєння отримають українські військові протягом наступних років. За словами Миронюка, відповідно до основних показників Державного оборонного замовлення у 2020-2022...

Хіти тижня. Брудна робота під землею: Яка заробітна плата у жінок на тяжкій роботі у шахті

середа, 1 липень 2020, 18:30

Як живе і скільки отримує жінка, що працює в шахті. Робота в магазині — це весь день на ногах, один вихідний і вираховування відсотків із заробленого. Куди спокійніше — працювати в шахті, говорить мешканка Кривого Рогу. Не називаючи свого імені, вона в...