Катастрофічні втрати: Блогер про те, як Сталін задавив в Україні українську мову

За словами блогера на першому етапі панування СРСР можна казати, що жодних утисків української не було. Утисків українська мова почала зазнавати, коли до влади прийшов Сталін.

Юрій ГудименкоВ Радянському Союзі за правління диктатора Йосипа Сталіна українська мова зазнала утисків та русифікації. Про це на "Обозревателе" пише блогер Юрій Гудименко, повідомляють Патріоти України.

Блогер зазначає, що "не можна радянську історію підганяти під одну гребінку". Він говорить про те, що у перші роки існування СРСР українська мова, як і інші регіональні мови, йшла під гаслом українізації:

"Не можна ділити всю радянську історію і підганяти її під одну гребінку. Радянська історія мала декілька етапів ставлення до української мови."

"Ленін постійно казав про те, що імперська Росія притискала регіональні мови, мови національних меншин, і цьому треба покласти край – всі мови національних меншин будуть укорінені. Це називалось українізацією. І на першому етапі насправді можна казати, що жодних утисків української не було", – говорить Юрій Гудименко.

За його словами, утисків українська мова почала зазнавати, коли до влади прийшов Сталін.

"Потім, за Сталіна та інших керівників держави ситуація змінилась. "Товариш" Сталін почав одночасно декілька процесій, які так чи інакше притискали українську мову. По-перше, почалась політика м’якої русифікації. Вона базувалась на масових переселеннях українців з місць їхнього корінного проживання в інші регіони і заселенні на їхню землю російськомовних людей. Через це крупні міста, зокрема Півдня та Сходу України, були русифіковані", – заявив блогер.

Він наводить як приклад Запоріжжя. Він пояснює, що до Радянського Союзу було досить спокійне імперське місто, де розмовляли різними мовами – українською, російською, ідишем, болгарською. Однак Сталін вирішив зробити у Запоріжжі індустріальний центр, збудувавши там заводи. Люди, які приїжджали з Москви, Сибіру, Казахстану, Грузії, Вірменії, звичайно не знали української. Вони всі спілкувалися російською – мовою універсального спілкування. Така ж ситуація була і в інших містах.

"По-друге, українська мова русифікувалась під впливом Радянського Союзу та радянського влади. Остання мала інструменти для цього: інститути дослідження української мови, людей, що складали словники… наша мова стала набагато більше схожою на російську, ніж була 100 років тому. У нас з’явилось багато і слів, і фразеологізмів, які ніколи не були притаманні українській мові, а були притаманні мові російській", – підкреслює Гудименко.

Блогер зазначає, що російській в СРСР надавали перевагу над іншими мовами, а Сталін заявляв, що найголовнішим народом є народ російський.

"Мовою міжнаціонального спілкування Радянського Союзу була російська. Людина не могла зайняти будь-який високий пост, не знаючи російської, не могла претендувати на кращу роботу, чи то у колхозі, чи то на телебаченні, чи то на радіо. Так чи інакше людина вивчала російську мову і таким чином русифікувалась", – додає він.

Гудименко наголошує, що за часів СРСР "українська мова зазнала катастрофічних втрат".

"Власне тоді виникали ідіотські, досі живучі на підсвідомості, фразочки про те, що українська мова - це мова селян, а інтелігенція спілкується російською. Такі уявлення з’явились під впливом радянської русифікації міст. Тобто хоча і не було офіційної заборони української мови, до неї ставилися як до мови другорядної. Ми і досі бачимо результати усього цього. Великі міста більшої частини України русифіковані", – відзначив блогер.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...