Сендвіч з мізками теляти (США). У більшості американських штатів подавати сендвіч з телячими мізками в системі громадського харчування категорично заборонено. Але не через етичні або естетичні причини, а через епідемію коров'ячого сказу.
Касу марцу (Сардинія). Буквальний переклад назви цих ласощів звучить, як "гнилий сир", чим по суті вони і є. Спосіб доведення сиру до потрібної кондиції вельми оригінальний. Згнити правильним чином Сардинського сиру пекоріно допомагають личинки сирної мухи. Травна діяльність черв'яків прискорює процес розкладання і розпаду жирів, які містяться в сирі, завдяки чому продукт набуває м'якості. У готовому вигляді делікатес виділяє рідину, яку поетичні італійці називають Lagrima, що в перекладі означає сльози.
Балут (Камбоджа, Філіппіни, В'єтнам). Ця одна з найбільш непривабливих на вигляд страв, готується з курячого або качиного яйця, в якому вже сформувався плід з оперенням, хрящами і дзьобом. Потрібно володіти міцною нервовою (і вестибулярної) системою, щоб не тільки з'їсти балут повністю, а хоча б очистити його від шкаралупи.
Ширако (Японія). Це молоки тріски, що містять сперму. Цей білий, м'який і слизький продукт, схожий на головний мозок, має вельми незвичайний смак. Японці вважають ширако цінним делікатесом і щиро не розуміють гидливості європейців.
А-пінг (Камбоджа). У 70-х роках минулого століття біженці, що ховалися в камбоджійських лісах, їли все, щоб вижити. Так, дослідним шляхом з'ясувалося, що волохаті скуонські павуки мають високу харчову цінність. Популярність цієї страви настільки висока серед населення, що екологи всерйоз побоюються за виживання павукової популяції.
Саннакчі (Японія, Корея). Традиційна страва деяких азіатських кухонь - саннакчі - особливого приготування не вимагає. На стіл подається порізаний і приправлений кунжутною олією восьминіг, частини якого ще ворушаться. Але туристам, що зважилися на такий гастрономічний експеримент, варто проявити максимальну обережність. Під час трапези м'язи восьминога активно скорочуються і можуть призвести до удушення, перекривши ласуну доступ кисню.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...