Глобальне потепління: Яку користь може отримати Україна з негативного явища, - кліматолог

Україна останні 10 років попала в число тих країн, де підвищення температури відбуваються досить високими темпами.

Зміна клімату входить у трійку найбільших проблем людства, які впливають на стабільний розвиток. Погода стає дедалі більш аномальною. Україна останні 10 років попала в число тих країн, де підвищення температури відбуваються досить високими темпами, повідомляють Патріоти України.

"Сюди також входить Молдова, Азербайджан, Болгарія, Румунія, Туреччина. Ріст температур призвело до суттєвих змін в усій кліматичній системі. Одна з причин — діяльність людини. Саме великі викиди парникових газів приводить до росту температури. Водночас українці можуть адаптуватись до нових кліматичних умові з користю це використати", - каже завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Зима стала значно м'якішою. Не такою суворою, як раніше. Уже майже немає таких морозів, які сягає 30 градусів і вище. Перехідні сезони стали теж більш теплими, зазначає кліматолог.

"Збільшується тривалість теплого періоду. На 2-3 тижні в Україні літо стало довшим. Весною у північних областях температура сягає вище 20 градусів. Завдяки цьому раніше починається вегетативний сезон. Відповідно можна вирощувати більше урожаю, - каже Віра Балабух. - На півночі почали вирощувати культури, які не були характерні для того регіону. Баклажан, наприклад. Виноград, персики не просто вирощуємо, а воно все нормально дозріває".

Ріст температури дає можливість виростити декілька урожаїв. Після збору озимих культур сіють гречку. Така тенденція вже спостерігається серед аграріїв, зауважує синоптик.

"Це величезний потенціал для України як житниці всього світу. Для України відкриваються дуже великі можливості. Цим треба скористатися та адаптуватися до змін. Треба продумати стратегію. Бо кліматичні зміни не припиняться. Процес підвищення температури досить потужний", - зазначила Віра Балабух.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Кермо ставили ззаду автомобіля: У мережі з'явилися фото унікального УАЗика радянських часів

субота, 29 лютий 2020, 4:00

Чому кермо було розташований в задній частині автомобіля? Про це розповіли цілу історію. Нещодавно в мережі спливло архівне фото радянського автомобіля УАЗ, у якого кермо було розташоване позаду. Але, нічого незвичайного в цьому немає. Подібні автомобі...

Міномет-лопата: Лопату в часи СРСР придумали використовувати як зброю (фото)

середа, 26 лютий 2020, 8:30

І хоч була така зброя практично неефективною, до цієї ідеї все ж повернулися згодом. У 1930-ті роки в СРСР була створена така унікальна комбінована зброя як 37-мм міномет-лопата, повідомляють Патріоти України. Після перших бойових застосувань лопати-м...