Глобальне потепління: Яку користь може отримати Україна з негативного явища, - кліматолог

Україна останні 10 років попала в число тих країн, де підвищення температури відбуваються досить високими темпами.

Зміна клімату входить у трійку найбільших проблем людства, які впливають на стабільний розвиток. Погода стає дедалі більш аномальною. Україна останні 10 років попала в число тих країн, де підвищення температури відбуваються досить високими темпами, повідомляють Патріоти України.

"Сюди також входить Молдова, Азербайджан, Болгарія, Румунія, Туреччина. Ріст температур призвело до суттєвих змін в усій кліматичній системі. Одна з причин — діяльність людини. Саме великі викиди парникових газів приводить до росту температури. Водночас українці можуть адаптуватись до нових кліматичних умові з користю це використати", - каже завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Зима стала значно м'якішою. Не такою суворою, як раніше. Уже майже немає таких морозів, які сягає 30 градусів і вище. Перехідні сезони стали теж більш теплими, зазначає кліматолог.

"Збільшується тривалість теплого періоду. На 2-3 тижні в Україні літо стало довшим. Весною у північних областях температура сягає вище 20 градусів. Завдяки цьому раніше починається вегетативний сезон. Відповідно можна вирощувати більше урожаю, - каже Віра Балабух. - На півночі почали вирощувати культури, які не були характерні для того регіону. Баклажан, наприклад. Виноград, персики не просто вирощуємо, а воно все нормально дозріває".

Ріст температури дає можливість виростити декілька урожаїв. Після збору озимих культур сіють гречку. Така тенденція вже спостерігається серед аграріїв, зауважує синоптик.

"Це величезний потенціал для України як житниці всього світу. Для України відкриваються дуже великі можливості. Цим треба скористатися та адаптуватися до змін. Треба продумати стратегію. Бо кліматичні зміни не припиняться. Процес підвищення температури досить потужний", - зазначила Віра Балабух.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Безкоштовно" за 35 тисяч: Чому хворим коронавірусом українцям доводиться платити в держлікарнях

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:27

Лікуватися від коронавируса можна не тільки в державних, а й у приватних клініках. Правда, поки ліжковий фонд невеликий - до 60 місць. Від 9 тисяч на добу, але місць вже немає. "Украинцы начали массово откладывать деньги "на коронавирус". Ухудшение эпи...

М'ясний торт з курячої грудки без духовки - неймовірний вибух смаку

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:18

Просто не буде, а все тому, що багато інгредієнтів. Зате який потужний букет смаку! Найголовніше, що будемо обходитися без духовки, а це, як відомо, в деяких випадках кращий варіант. Ну тому що можна все проконтролювати, а не сподіватися на провидіння....