Екс-співробітник ФСБ Литвиненко став жертвою зірваної угоди вартістю в $ 1млрд,- Екс-розвідник КДБ Швець

Екс-співробітник Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександр Литвиненко став жертвою зірваної угоди, вартість якої оцінювалася в один мільярд доларів, заявив екс-розвідник КДБ СРСР і однокурсник президента РФ Володимира Путіна з інституту КДБ Юрій Швець

Литвиненко помер у 2006 році в Лондоні внаслідок отруєння полонієм  Фото: ЕРА

Західна компанія, яка збиралася укласти угоду з російською стороною на суму $1 млрд, хотіла зібрати інформацію про своїх потенційних партнерів, а екс-співробітник Федеральної служби безпеки Олександр Литвиненко мав зв'язки з компанією в Лондоні, до якої й надійшло прохання про таке розслідування, заявив екс-розвідник КДБ СРСР Юрій Швець

"Найбільша іноземна компанія повинна була здійснити цю угоду з Росією. З російського боку важливою особою, від якої залежало ухвалення рішення щодо цієї угоди, був найближчий помічник Путіна Віктор Іванов, якого тоді називали сірим кардиналом Кремля", – повідомив Швець.

За його словами, ця західна компанія попросила зібрати інформацію про своїх потенційних партнерів, а Литвиненко мав зв'язки з компанією в Лондоні, до якої й надійшло прохання від можливих партнерів Росії.

Швець запевняє, що Литвиненко передав цю роботу йому.

"У мене була документальна інформація про те, що Путін, коли був помічником мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, займався відмиванням у Пітері грошей колумбійського наркокартеля з назвою "Калі картель". У цьому фігурувала компанія СПАГ, яка була зареєстрована в Ліхтенштейні, якщо я не помиляюся, з офісом у Німеччині та офісом у Петербурзі. Президентом однієї з дочірніх компаній цього СПАГу був усім відомий Володимир Кумарін (лідер тамбовського організованого злочинного угруповання, який зараз перебуває у в'язниці."ГОРДОН").

Швець повідомив, що за підсумками розслідування він написав довідку.

"Коли це компанія прочитала, вона сказала: "Ні, з цими хлопцями ми справи мати не будемо". Ця довідка зірвала справу на мільярд, від якої, звичайно, мав бути відкат", – зазначив екс-розвідник КДБ СРСР.

Він підкреслив, що Литвиненко дав це завдання йому та екс-співробітнику ФСБ Росії Андрію Луговому (якого Високий суд Лондона визнав винним у смерті Литвиненка. – "ГОРДОН"). Луговий нібито теж приніс свою довідку, однак замовника вона не влаштувала.

"Тоді Саша (Литвиненко. – "ГОРДОН") робить смертельну помилку. Він бере мою довідку, дає Луговому і каже: "Ось так треба писати". Луговий із цією довідкою попрямував до Москви, де його затримали в аеропорту Внуково, і через два тижні він повернувся з полонієм", – підсумував Швець.

Олександр Литвиненко помер унаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210 у Лондоні 23 листопада 2006 року. Смертельну дозу полонію він прийняв 1 листопада 2006 року. Слідчі вважають, що першу спробу отруїти Литвиненка Луговий і Ковтун здійснили 16 жовтня.

У 2007 році Великобританія зажадала екстрадиції Лугового і Ковтуна, але отримала відмову, оскільки конституція Росії забороняє видавати своїх громадян.

Зрештою у справі призначили судове дізнання, публічні слухання розпочалися тільки на початку 2015 року. Під час слухань представник британського слідства звинуватив російську владу в отруєнні Литвиненка радіоактивним полонієм, а адвокат сім'ї Литвиненка поклав відповідальність за його смерть на президента РФ Володимира Путіна. Російська влада, своєю чергою, заявляла, що "розслідування у справі Литвиненка в Британії нецікаве" для Москви.

Один із підозрюваних у вбивстві, Дмитро Ковтун, стверджував, що отруєння Литвиненка полонієм – нещасний випадок. "Я більш ніж упевнений, що він контактував із полонієм, навіть не підозрюючи про це", – сказав Ковтун.

За однією з версій, мотивом убивства Литвиненка могла бути наявність у нього компромату на представників російської влади, він нібито знайшов докази зв'язків Путіна із Тамбовським організованим злочинним угрупованням.

У січні 2016 року Високий суд Лондона за підсумками публічного дізнання оголосив винними у вбивстві Литвиненка колишніх співробітників російських спецслужб – депутата Держдуми РФ Андрія Лугового і підприємця Дмитра Ковтуна.

Джерело: "ГОРДОН"

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...