Читати чоловікам і жінкам: Цікаві факти зі світу генетики

Від кого Ваше дитя успадковує розум та інтелект? А красу? А від кого недуги? Чиї дітки більше: мамині?, а може татові? Вік і тривалість життя: вам 50? Молодість тільки починається!

Патріоти України пропонують нашим читачам цікаві факти зі світу гентики

1. Інтелект не передається від батька до сина. Тобто, якщо ви-геній, то ваш син 100% не успадкує ваших генів.

2. Ідіотизм не передається від батька до сина. Якщо ви закінчений кретин, то ваш син не буде таким ідіотом, як ви (з чим вас і вітаємо).

3. Інтелект від батька може передаватися тільки дочці. І тільки наполовину.

4. Успадкувати інтелект чоловік може тільки від своєї матері, який вона, в свою чергу, успадкувала від свого батька.

5. Дочки геніїв будуть рівно наполовину розумні, як їх батько, але їхні сини будуть геніями. Якщо їх батько дурень, то дочки будуть рівно наполовину дурнями, як їхні татусі.

6. Тому геніальних жінок майже не існує, як і не існує стовідсоткових жінок-дуреп. Зате чоловіків-геніїв і чоловіків-нездар дуже багато. Звідси і покоління невдах-алкашів, матерів-одиначок, а також нобелівських лауреатів (майже всі чоловіки).

Висновки для чоловіків:

1. Щоб спрогнозувати розумові здібності свого сина, дивись на батька своєї дружини (якщо він академік, то твій син теж буде розумним).

2. Твоя дочка отримає половину твого розуму. Але і половину твоєї дебільності. За інтелектом вона буде ближче до тебе. Її син отримає всі твої розумові здібності. Хочеш розумне покоління — мрій про дочку.

3. Твої розумові здібності від мами, а вірніше від дідуся.

Висновки для жінок:

1. Твій син по розуму — копія твого батька, і лаяти його "ти такий же тупий, як твій батько" — не зовсім вірно.

2. Твоя дочка по вихованню буде як ти, але по розуму як її батько. Її ж сини будуть розумовими копіями ваших чоловіків.

На кого буде схожа дитина: риси обличчя і тіло

Такі характеристики, як ямочки, залисини або симетрія брів (або наприклад, одна брова вище за іншу) вважаються домінантними і змінюються з покоління в покоління. А ось форма долонь, пальців, плюс такі незвичайні речі, як вихори на волоссі, часто спостерігаються у всіх поколіннях.

Трапляється, що відбитки пальців бувають схожими у представників однієї родини. Також можна успадкувати криві зуби, так як форма щелепи і нахил зубів обумовлені генами.

Крім того, існує ген, який відповідає за щілину між зубів, і він вважається домінантним.

Щоб розуміти, якими незвичайними можуть бути риси вашої дитини, перегляньте фотографії старших поколінь. І якщо ви побачите, що більшість родичів мають змінену вперед щелепу або кругле обличчя, велика ймовірність, що ці риси передадуться вашій дитині.


Генетики довели: дітки більше татові, ніж мамині

Генетичні мутації визначають те, якими ми є. І те, чи успадкували ми певні їхні варіанти від когось із батьків, дуже важливо, наприклад, для лікування таких недуг як рак, діабет, захворювання серця, шизофренія. Наприклад, якщо "хворий" ген дістався від матері, він може проявитися не так активно, як той, що передав батько.

Зі слів професора Фернандо Пардо-Мануеля де Вільєни з Медичної школи Університету Південної Кароліни, одержані результати відчиняють двері до нового дослідницького простору людської генетики.

Дослідники взяли для своїх експериментів мишок трьох різних порід, відповідно, з різним набором генів. Пращури гризунів навіть жили на різних континентах. Мишок схрестили таким чином, щоби отримати 9 різних типів мишенят. Коли тваринки вже з наступного покоління виросли, учені перевірили, скільки інформації від батька, а скільки від матері містить кожен із генів у мишачій ДНК.

"Тепер ми знаємо, що ссавці зчитують більше генетичної мінливості з батька. Тож уявіть, якщо певний тип мутації – поганий. Якщо він успадковується від матері, то ген не буде настільки виражений, як це було б, якби він був успадкований від батька. Отже, одна й та сама мутація матиме різні наслідки для хвороби залежно від того, успадкована вона від матері чи від батька", - підсумував професор де Вільєна.


Тривалість життя: молодість, зрілість, старість

Вважається, що головний результат зростання тривалості життя – те, що літні люди тепер живуть довше. Але це не так.

Головним, величезним, стратегічним, змінюючим на наших очах все людство наслідком стрибка тривалості життя є зовсім не те, що старість тепер довше триває, а те, що вона набагато пізніше починається.

Для тих, кому сьогодні 40, 50, 55 років, старість почнеться тільки років 75-80. Тобто на добрих 25 років – чверть століття! – пізніше, ніж для покоління наших батьків.

Ще зовсім недавно в людському житті було лише 3 основних періоди: молодість, зрілість, старість. Тепер "зрілість" трапляється в 50 і зазначає собою початок абсолютно нового, не існуючого раніше етапу людського життя.

Що ми знаємо про нього?

1. Він триває майже 25 років – з 50 до приблизно 75.

2. На відміну від колишніх уявлень, фізичні та інтелектуальні можливості людини в цей період при правильному підході не знижуються і залишаються, принаймні, не гірше, а в деяких випадках і краще, ніж у молодості.

3. Потенційно це кращий, самий якісний період людського життя, оскільки поєднує в собі здоров'я, сили і життєвий досвід. "Якби молодість знала, якби старість могла" – це більше не про нас. За всіма статистичними даними останніх років, найщасливіший час у житті, його пік настає тепер приблизно у 65 років.

4. Ті, кому сьогодні 55-65 років, проживають цей період першими в історії людства. Раніше його просто не було, оскільки люди набагато раніше старіли.

5. У найближчі кілька десятиліть люди віку 50-75 стануть найбільш масовою віковою групою на планеті.

Чим відрізняється життя після 50 від усього попереднього життя? Та тим, що тому, як жити після 50, нас ніхто ніколи не вчив!

У дитинстві нас готують до дитинства, в дитинстві – юності, в юності – до молодості, а в молодості ми проводимо десятки годин, готуючи себе до майбутніх випробувань зрілості. І тільки межу в 50 років ми перетинаємо, не маючи ні найменшого уявлення про те, як, чим і заради чого жити далі.

Тут немає нічого дивного. Звідки таким знанням взятися, якщо ще для покоління наших батьків в 50 років офіційно починалася старість, і жити далі взагалі не було треба, а належало починати потроху вмирати.

Ми рідко усвідомлюємо, що та життєва програма, якої ми неухильно дотримуємося, подорожуючи по життю, насправді закладена в нас попередніми поколіннями. Саме попередніми поколіннями створені ті книги, фільми, система освіти, які в дитинстві і молодості формують нашу свідомість.

Але у попередніх поколінь не було жодних уявлень про життя після 50 з тієї простої причини, що після 50 років життя не було в принципі. Бо немає їх і в програмі життя, яка дісталася нам від них у спадок.

По всій статистиці для тих, кому сьогодні 50-55 або близько того, старість почнеться не раніше 80 років. Це дуже, дуже приємно, звичайно. Нам просто взяли і подарували аж 25 років (!) додаткового активного й насиченого життя. Проблема в тому, що як користуватися цим подарунком, не навчили. І в результаті, переходячи межу в 50 і погоджуючись по незнанню на передчасну старість, ми ризикуємо втратити добрих 25-30 років, які без перебільшення могли б бути кращими в нашому житті.

Після 50 років у житті настає чудовий момент, коли є час, здоров'я, сили, свобода від соціальних зобов'язань, досвід, і до початку старості, за сучасними мірками, ще чверть століття!

Не втрачайте цього часу дарма. Потім будете дуже шкодувати!

Якщо вам за 50, то для вас сьогодні можливо абсолютно все: нові захоплення, нові радості і враження, нова кар'єра, нова любов, нові подорожі. Причому якість цих життєвих вражень набагато перевищує все, що було доступно в зеленій, невмілій юності або обтяженій зобов'язаннями зрілості. Ура! Жити та жити!

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...