Чому не можна одружуватися у травні, - древнє коріння забобону

Наші предки вірили, що весілля в останній місяць весни накличе на сім'ю негаразди.


В Україні активно вірили у травневий забобон.


Наші предки вірили, що весілля в останній місяць весни накличе на сім'ю негаразди.


Тих, хто наважувався на таке, вважали легковажним і байдужим до свого майбутнього.


- Свого часу травень називали маєм (на честь давньоримської богині весни Майї), - розповідає Стефанія Гвоздевич, етнограф.

- Наші предки говорили: якщо вийдеш заміж у травні, усе життя будеш "маятися", тобто переживати труднощі, жити у складних умовах. Тому й виникло таке повір’я. Колись вважали, що доля пари, яка побереться у травні, буде важкою. Наприклад, подружжя не матиме дітей, житиме бідно.


Такий забобон вигадали ще з однієї причини.


- Зіграв роль соціально-економічний фактор, - зауважує пані Гвоздевич. - Травень - період, коли запаси старого урожаю уже закінчувалися, а новий ще не зібрали. Тож фактично сім'ї, які б хотіли організувати весілля, не змогли б нагодувати гостей. А відомо, що в давні часи все село сходилося на весільне застілля. Тому й робили все, аби у травні не святкувати одруження.


В Україні активно вірили у "травневий" забобон навіть у XIX - XX столітті. А дехто вірить і досі


- Натомість найбільше весіль було восени, - додає етнограф. - Адже в цей період люди завершували збирати урожай і могли відпочивати й веселитися. А от взимку українці не одружувались, як і в час жнив.


До речі, у травневі забобони вірять не в усіх країнах. Наприклад, білоруси вважають, що шлюб, укладений у травні, буде міцним і щасливим.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...