Процес переселення німецького населення до Райху мав відбуватися під контролем Радянсько-німецької мішаної комісії з евакуації. Щоб це здійснити, делегації комісії мусили тісно спілкуватися. Яких форм це спілкування подекуди набувало, видно з такого промовистого документу, повідомляють Патріоти України.
Після підписання 23 серпня 1939 року договору про дружбу та ненапад ("пакт Молотова—Ріббентропа") настав "медовий місяць" у стосунках між СРСР та Третім Райхом.
Обидві країни поділили Східну Європу, встановили спільний кордон і налагодили економічну співпрацю. Співпрацювали нацисти з комуністами й в інших сферах.
28 вересня 1939 року міністри закордонних справ Молотов і Ріббентроп підписали "Довірочний протокол", згідно з яким "уряд СРСР не перешкоджатиме німецьким громадянам та інших особам німецького походження, які проживають у сферах його інтересів, якщо вони матимуть бажання переселитися в Німеччину або у сфери німецьких інтересів".
Процес переселення повинен був відбуватися під контролем Радянсько-німецької мішаної комісії з евакуації. 20 жовтня 1939 року Політбюро ЦК ВКП(б) затвердило склад і повноваження радянської делегації Комісії. Її очолював Максим Литвинов із Народного комісаріату закордонних справ СРСР.Тобто, в Протоколі йшлося про переселення німців з країн Балтії, Західної Білорусії, Волині, Галичини, Буковини (північної та південної), Добруджі до Німеччини. Радянська сторона домагалася переселення українсько-білоруського населення з територій, окупованих Гітлером.
Тож протягом 1939—1940 років балтійські держави залишило біля 120 тис. німців, Волинь і Галичину — біля 128 тис., Північну Буковину 43—44 тис., Бессарабію — майже 107 тис.
Щоб це здійснити, делегації Радянсько-німецької мішаної комісії мусили тісно спілкуватися. Яких форм це спілкування подекуди набувало, видно з такого промовистого документу. До смертоносного зіткнення колишніх союзників залишалося ще півтора року. А поки — горілка, шампанське, сир та ікра…
--------
Голові РНК УРСР
тов. Корнійцю
Згідно з вашим проханням, направляю список продуктів, потрібних мішаній комісії з евакуації німецького населення.
Додаток: список.
Заступник народного комісара внутрішніх справ УРСР
Горлинський
5 січня 1940 р.
м. Київ
СПИСОК
продуктів для мішаної комісії з евакуації німецького населення
(на 315 чол.)
Сардинки – 2000 коробок
Шпроти – 1000 –"–
Сир голландський – 500 кг
Сир швейцарський – 600 кг
Ковбаси сухої – 300 кг
Ковбаси напівсухої – 300 кг
Шинки – 400 кг
Ікри кетової – 200 кг
Зернистої ікри – 300 кг
Балику – 150 кг
Сьомга – 400 кг
Оселедець – 500 кг
Консервів різних – 2000 коробок
Горілка – 800 літрів
Сов[єтське] шампанське – 600 пляшок
Вино різне – 2000 –"–
Скумбрія – 500 кг
Сосиски мисливські – 100 кг
Цукерок хороших /на розсуд/
Папіроси.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...