Більше тисячі українців потрапили в пастку кредитних аферистів, - юрист

Як виглядає схема шахрайства на практиці і як не потрапити у пастку - дає поради адвокат.

Українські громадяни можуть стати заручниками кредитів, що на них оформили аферисти, вкравши для цього їхні особисті дані. Найсумніше, що жертва шахрайство може навіть не припускати, що на її ім'я вже оформлена кредитна кабала, інформують Патріоти України.
У Службі безпеки України говорять про більш ніж 1000 втягнутих в аферу українців. Таким чином, при позиці в 1000 гривень фейкового кредиту, зловмисники виграють мільйон.
Кажуть, що насправді суми позик були набагато вищими. До них приплюсовувалися штрафи й пені за несвоєчасне погашення або пропуску дня виплати траншу за таким кредитом. Жертва для махінацій вибиралася навмання.
"Мені ніхто не дзвонив, не писав. Мені просто прийшов лист, що я винен 9300 гривень і я вже прострочив свою виплату, і у мене капають відсотки", – розповідає постраждалий від кредитних аферистів Валерій Яковенко.
"За законом ми повинні реагувати на законні звернення. Поки не доведено, що ця людина справді не брала кредит, вона вважається для нас такою, яка взяла кредит", - коментує ситуацію директор з маркетингу фінансової компанії підозрюваної у шахрайстві Максим Параска.
Як правило, в пастки шахраїв українці потрапляють через Інтернет. Як, наприклад, це сталося Олексієм, представником IT-індустрії. Все, що йому було потрібно, щоб "засвітити" свої особисті дані - це заповнити анкету на сайті, вказавши дату народження, номер паспорту та ідентифікаційний код.
"Можна взяти персональні дані будь-якої людини, а потім дати номер своєї картки. Вони порушили Закон, який вимагає від усіх фінансових установ верифікації та ідентифікації клієнта", – розповів Олексій.
Колишній співробітник кримінального відділу Валерій Курей, тим часом, повідомляє, що базу з особистими даними громадян, включаючи і електронний підпис, можна придбати за гроші у паспортних столах, банках, валютних обмінних пунктах, і в міліції.
Як виглядає схема шахрайства на практиці? Шахраї видають людям кредит. Найчастіше позичальник повністю розраховується з кредитором, але це його не рятує. Аферист у пошуках легкої наживи, купує базу даних, навмання вибирають об'єкт для афери і вже за наявною особистої інформації "клієнта" видає фейковий кредит.
Треба відзначити, що потерпілий ніяким чином здогадатися не може, що в цей час на ньому вже "висить" позика.
Процедура видачі такого кредиту" характерна тим, що ніякі підписи для підтвердження суми видачі не потрібні. Фінанси просто переводяться на платіжну картку жертви.
Потім в "діалог" з жертвою вступають колектори, які вимагають виплати неіснуючої заборгованості.
Юристи радять при оприлюднення особистих даних завжди вказувати, що інформацію про себе ви надаєте не для кредиту.

На допомогу також прийде Бюро кредитних історій. Там вам детально розкажуть, коли і де ви могли взяти кредит, і який його статус та стан на сьогоднішній день. При виявленні кредиту-файка необхідно відразу зареєструвати заяву в поліції.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Безкоштовно" за 35 тисяч: Чому хворим коронавірусом українцям доводиться платити в держлікарнях

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:27

Лікуватися від коронавируса можна не тільки в державних, а й у приватних клініках. Правда, поки ліжковий фонд невеликий - до 60 місць. Від 9 тисяч на добу, але місць вже немає. "Украинцы начали массово откладывать деньги "на коронавирус". Ухудшение эпи...

М'ясний торт з курячої грудки без духовки - неймовірний вибух смаку

вівторок, 27 жовтень 2020, 0:18

Просто не буде, а все тому, що багато інгредієнтів. Зате який потужний букет смаку! Найголовніше, що будемо обходитися без духовки, а це, як відомо, в деяких випадках кращий варіант. Ну тому що можна все проконтролювати, а не сподіватися на провидіння....