Бійці 72-ї ОМБр провели унікальну археологічно-бойову операцію в зоні АТО, - фоторепортаж

Війна війною, а наука - перш за все.

У 2015 році, під час боїв на Донбасі, воїни 72-ї ОМБр, в чолі зі своїми побратимами, вченим - істориком і археологом, провели унікальну археологічно-бойову операцію.

Про це повідомляється на сторінці з'єднання в ФБ.

Подробиці про цей унікальний випадок розповів Ігор Шевченко:

«Минуло вже два роки, як ми з нашими побратимами неочікуванно зробили маленьке відкриття для археологічної науки України. Спробую передати ті події. Це варто уваги, адже не кожного разу і мало кому вдалося на передовій зустрітися з давньою історією нашої землі. І нехай скажуть ті орки, що ми українські бійці знищуємо та зплюндровуємо нашу історію.

За особливих обставин я не вказуватиму населенні пункти, адже це дані викладенні в науковому звіті. І цікаво тільки для науковців.
Отже поїхали.....

Зустріч з минулим.
Було очередне перемир'я. Під час таких перемирь проходить укріплення та облаштування нових-старих позицій з обох сторін розмежування. Захоплення 350 метрів нашої так званної "сірої" зони, припало на водороздільній висоті, з якої можна оглядати 360 градусів навкруги. Висота виявилася курганом. Під час облаштування позиції - копання траншей та бліндажа натрапили на давне поховання. І тут дилема: не звертать уваги і копати далі?

Війна війной, а історія лишається історією.

Ці слова я почув від свого командира взводу, вже на жаль загинувшого під Авдієвкою - Леонідом Дергачем.
Льончик узгодивши з командиром роти, дав добро на дослідження поховання. Дав час до заходу сонця розібратися зі своєю роботою. Так робота по зачисткі та фіксації поховання проводилася, в спішці та без таких простих речей для фіксації, ще й під наглядом наших "сусідів" з верху з безпілотника. Але все таки знайшлося все необхідне по мінімуму. Ніж. рулетка, компас.
Саме поховання було сильно потрощено братами-кротами, які погуляли в могилі. Але те що лишилося все таки надало немалої інформації для науки.
В похованні знаходилася дівчина від 20 до 30 років, на це вказують зуби, особливо кутні та цілістність. Дівчина в свій час життя відносилася до високого соцального статусу, на це вказували знахідки.
Цікава мідна кругла прикраса в районі черепа вказує на те , що вона пришита була до шапочки. Шия дівчини прикрашали пастові бісерини та клики звірів. На запястях рук також прикраси в вигляді гвіздкоподібних бусин, бірюзового кольору. Вздовж спини знайдені мушлі, які привезені із Середньозем'я (як вияснили науковці) були вплетені в косу для краси. Також знайдено в черепній коробці кремнева стріла. Але після гризунів "братів сусликів" невідомо залишається чи ця стріла є зброєю від якої загинула ця молода особа, чи вона знаходиться, як супровідний матеріал?.
Після вивчення всих данних, з'ясовано, що поховання відноситься до періоду бронзи Бабинської культури 1700-1500 до н.е.
Весь матеріал після дослідження та фіксації був зібраний для подальшої передачі в наукову установу. Так мало кому випадає такий випадок, знайти свою стихію під час війни. Але в нас і таке буває. Завдячуючи Льончику було здійснено археологічне дослідження в зоні бойових дій.
Але чим далі тим і цікавіше. Так народжуються сміхотворні історії.
На позицію приїджали безліч керівництва, якому проводили вже цілі екскурсії. Куча запитань? Але прийшлося виставити таблицю розцінок за екскурсії та особлива ціна на відповіді на дурні запитання.
Для збереження та передачі знахідок та кістяка дівчини до наукової установи, для подальшого вивчення та наукового звіту потрібно його як скоріше було передати на Київ.
І тут ще одна історія. Адже переслати нашу посилку з кістками та знахідками могли тільки через Нову Пошту. Але всі знають, що коли приймають в цій установі військові передачі їх провіряють. І можете уявити лице дівчини з пошти, котра відкривши коробку нашої посилки. Хоч ми сказали що це особисті речі???. Бідна дівчинка побіліла коли побачила нашу передачу особистих речей)))))).
Кіпіша було, але все таки все узгодили пояснили, щоб не виникло ніяких невподобань та подальших розповідей про укропів, які (ну самі догадайтеся)...
Ось така дійсно цікава на мою думку була історія з передової 2015 року.

Вже після демобілізації було все зроблено по науці. Вишла в світ наукова публікація та здано знахідки до музейної установи. Один випадок. а скільки позитивних ємоцій отримали наші хлопці. Адже причетні були всі з позиції "КУБА" . Та велика подяка всім причетним 72 - гої бригади 9 роти до цих розкопок .Адже боронять не тільки нашу землю, але й нашу давню історію. Хоч незнаючи й самі ввійшли в історію.».

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

За тиждень у християн східного обряду Великдень! Що дозволяється робити у Вербну неділю і чого не бажано

неділя, 9 квітень 2023, 8:18

За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...

З архіву ПУ. Неймовірне нахабство: Путін привласнив собі історію України

середа, 27 липень 2022, 23:55

Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...