Зазвичай, чим швидше процедура – тим дорожче вона коштує. При мінімальних витратах доведеться відстояти величезну чергу і чекати 20 робочих днів.
Їздити на потязі Європою дуже вигідно. Сервіс Tickets.ua може, наприклад, запропонувати рейси Флоренція – Рим від 250 грн або Лондон – Париж від 900 грн.
У будь-якому випадку купити квиток легко – достатньо забронювати місце онлайн і оплатити замовлення, а потім просто роздрукувати квиток, який найчастіше надсилається на пошту в PDF-форматі.
Наприклад, їхати по маршруту Київ – Перемишль (Польща) потягом близько 7 годин. Купити квиток в Інтерсіті+ можна від 575 грн за перший клас і від 405 грн за другий клас. Зі Львова відправлення буде на порядок дешевше – від 170 грн за другий клас і від 235 грн за перший.
Вартість квитка з Києва до Праги (Чехія) – близько 2 900 грн, їхати близько 32 годин, з Києва до Братислави (Словаччина) на причіпному вагоні – близько 2 200 грн, їхати доведеться близько 30 годин.
Квитки купити можна тільки у касі, через інтернет зробити це неможливо. Зате кількість напрямків з 11 червня буде помітно зростати. Це вже пообіцяли в Укрзалізниці.
Літак. Плюси – швидко, зручно, багато напрямків. Мінуси – дорого, потрібно планувати поїздку і замовляти квиток заздалегідь.
Оптимальний варіант для гаманця – лоукости, які пропонують дешеві авіаквитки за рахунок економії на додаткових послугах.
Але є один недолік – замовляти квитки потрібно задовго до самої поїздки.
Наприклад, МАУ пропонує літати лоукостами, оплачуючи поїздку за 6 місяців, як мінімум. Ціни досить демократичні – від 587 грн або $21.
Та рейс Київ – Відень (Австрія) таким чином обійдеться у 766 грн. Якщо порівнювати зі звичайним економ, доведеться істотно доплатити: ціна за такий маршрут – 6 093 грн. Детально про те, як користуватися вигідною пропозицією лоукостів читайте тут.
Зате різноманітність вражає. З Києва можна вилетіти кудись завгодно – до Рима, Праги, Мюнхена, Тбілісі, Стокгольму, Мілану, Цюріха, Афін, Амстердаму, Будапешта, Венеції, Вільнюса, Берліна, Риги і інших європейських міст.
До речі, на жаль, лоукости не передбачають можливість перевозити багато речей. Наприклад, МАУ ввів обмеження для ручної поклажі – максимальна вага до 7 кг.
Якщо летіти тільки з ручною поклажею, то рейс Київ – Рим обійдеться, наприклад, у 2 597 грн, а Київ – Барселона – у 3 397 грн. якщо брати квитки за 8-10 місяців до вильоту.
Тим часом у Міністерстві інфраструктури анонсували роботу деяких найбільших лоукостів в Україні вже в 2017 році. Сподіваємося, конкуренція сприятливо вплине і на якість, і на ціну.
Автобус. Плюси – недорого, є достатня кількість популярних напрямків. Мінуси – їхати надто довго, іноді – зовсім некомфортно.
На довгі відстані автобуси використовують, напевно, екстремали. Хоча, з іншого боку, багатьом подобається проїжджати до місця призначення пів-Європи, що дозволяє заодно подивитися і на інші міста. А, враховуючи, що іноді автобус робить зупинки на годину-дві …
Але чи готові ви їхати 40 годин з Києва до Риму за від 2 172 грн? Нагадаємо, якщо взяти квиток на лоукост за 8-10 місяців – туди ж можна полетіти за 2 597 грн, добиратися всього за пару годин, при цьому заощадивши майже два дні у дорозі.
Можливо, комусь і підійде цей вид транспорту. Але Факти ICTV відзначають відразу кілька мінусів, які об’єднані у цьому варіанті – це ціна, яка мало чим приваблює та довгий шлях у сидячому положенні.
Зате на короткі відстані автобуси стають вже цілком конкурентною пропозицією. Наприклад, квиток, взятий за 10 днів до виїзду, з Києва до Варшави буде коштувати 545 грн. Їхати близько 15 годин.
З Києва до Праги можна дістатися на автобусі за 1,2 тис. грн, їхати близько 28 годин. Нагадаємо, що потягом це буде коштувати майже 3 тис. грн, а їхати близько 32 годин.Отже, автобус – не найбільш безнадійний варіант, а іноді навіть вигідний, проте тільки на короткі відстані.
Розглянемо спочатку найдешевші варіанти, які можна купити у червні.
Наприклад, хостел у Римі пропонує 6 ночей за 3 633 грн для однієї людини. У кімнаті – 5 односпальних ліжок, кондиціонер, безкоштовний Wi-Fi, міні-кухня, телевізор з плоским екраном, холодильник, посудомийна машина, сейф, ванна, фен. Загалом, зручностей за цю ціну більш ніж достатньо. Як бонус, пропонують безкоштовний сніданок!
У Барселоні також знайшовся хостел, в якому можна провести 6 ночей за 3 324 грн. Є безкоштовний Wi-Fi. Загалом, самі подивіться, як виглядає житло.
А тепер готелі. Ось, наприклад, 6 ночей у Берліні за 7 226 грн. Це за двох. До центру міста – 15 км, зате в номері є велике двоспальне ліжко, ванна, робочий стіл, опалення, фен, телевізор. Сніданок за бажанням обійдеться в 205 грн / день. До речі, одномісний номер у цьому ж готелі коштує близько 5 тис. грн.
У Будапешті можна поселитися у готель на 6 ночей за 6 918 грн. Це двомісний номер. Якщо брати зі сніданками – вийде близько 10 тис. грн. Якщо замовляти сніданок один раз і більше окремо, він обійдеться у 352 грн.
Є, звичайно ж, набагато дорожчі варіанти. Починаючи від 10-15 тис. грн за 6 ночей. Але куди летіти і де жити – обирати саме вам. Приємних поїздок до Європи без віз!
Джерело: Факти ICTV
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...