29 квітня 1918 року, через день після блокування роботи Центральної Ради на Хліборобському конгресі, що відбувся у Києві за участю 8 тисяч делегатів, гетьманом України був обраний генерал Павло Скоропадський, який став односібним главою Української Держави. Завдяки нейтральній позицій щодо гетьманців більшості партій та військових переворот відбувся практично без пострілів і крові.
Генеалогія роду Скоропадських простежується від вихідця з Уманщини Федора Скоропадського, який воював у війську Богдана Хмельницького і загинув у бою під Жовтими Водами. Його внук Іван Скоропадський у 1708-12 роках був гетьманом України. Народився Павло Петрович Скоропадський народився у 1873 році у Вісбадені, де на той час відпочивали його батьки. Дитячі роки провів у родинному маєтку на Полтавщині. Після закінчення у Петербурзі елітарного пажеського корпусу, Павло Скоропадський проживав деякий час у Франції, а в роки Першої Світової війни почергово командував полком, дивізією і нарешті корпусом, з яким улітку 1917 року став на захист Української Народної Республіки; з жовтня він очолив військові формування УНР.
28 квітня 1918 року командування німецько-австрійських військ, котрі зайняли територію України в лютому 1918 року згідно з берестейськими домовленностями для протидії більшовицькій експансії в Україну, заблокувало роботу Центральної Ради, і наступного дня генерал-лейтенант Скоропадський, на той час голова Української Народної Громади, на Хліборобському конгресі, що відбувся у Києві за участю 8 тисяч делегатів, був обраний гетьманом України.
Того ж 29 квітня 1918 року Павло Скоропадський обнародував «Грамоту до всього українського народу», якою сповістив про повалення Центральної ради і уряду Української Народної Республіки, а також встановлення своєї одноосібної влади до обрання українського парламенту, та «Закони про тимчасовий устрій України», якими визначалися повноваження гетьмана як глави Української держави.
За короткий період часу Павло Скоропадський, в руках якого була зосереджена вся верховна влада, зумів провести реформу адміністративно-територіального устрою, перевибори до місцевих органів самоврядування, провів кардинальну господарчу реформу. За гетьманату було запроваджено нову грошову одиницю (гривню), засновано низку українських банків, відремонтовано більшу частину залізничного полотна, реорганізовано і зміцнено флот, сформованно 60-тисячну регулярну армію, відкрито понад 150 українських гімназій, створено держуніверситети в Києві і Кам’янці-Подільському, засновано Державний архів, Національну галерею мистецтв, Український історичний музей, Український театр опери і балету, Українську національну бібліотеку, Українську Академію Наук, утворено Українську автокефальну церкву. Гетьманат був визнаний рядом європейських держав, включаючи Російську Федерацію, до України було прилучено території з етнічним українським населенням, що за попередні століття відійшли до Росії, Білорусії та Польщі.
Восени 1918 року зовнішньополітичні орієнтири Павла Скоропадського круто змінились: листопадові революції в Австро-Угорщині та Німеччині спричинили крах його політичних партнерів, що підірвало основу стабільності гетьманської влади, і 14 листопада Скоропадський під тиском Англії, Франції, США та Італії оголосив про федерацію з майбутньою небільшовицькою Росією. Наступного дня Директорія – нелегальне урядове формування, створене 13 листопада на таємних зборах опозиційного гетьману Українського Національного Союзу, – закликала до повстання проти Скоропадського, котре почалось 16 листопада виступом Січових стрільців у Білій Церкві.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...