Берлін, найдорожчий район із приватними будинками: ані високих парканів, ані видатного дизайну. Німецькі статки не кричущі - навпаки. Нас зустрічає родина Ріхтерів – Коні та Гюнтер. Тиха вулиця, поряд озеро та ліс. 4-поверховий будинок 250 квадратних метрів житлової площі за нинішніми цінами коштує 400 тисяч євро. Будинки купуються в Німеччині так: або ти складаєш пів життя і потім купуєш, або ж ти береш його в кредит, тому що навіть заможні люди зазвичай не можуть собі дозволити викласти півмільйона євро на будинок одразу.
Ріхтери брали кредит на будівництво і зводили оселю самотужки. Вийшло трохи нескромно: коли будували будинок і привезли цю 14-метрову балку, всі сусіди прийшли подивитися, що воно таке високе, бо в них найвищий будинок у районі. Щоб дозволити собі таке житло, треба бути не чиновником чи депутатом, хоча вони у Німеччині теж заробляють добре. Гюнтер - інженер великої компанії. Коні теж має хорошу роботу і, крім 1500 євро кредиту, подружжя щомісяця платить 500 євро комірного.
В Гюнтера з Коні вісім кімнат, є окреме приміщення для гостей. Кімната доньки – її ж кабінет. Скрізь енергоощадні лампи – інших навіть у магазинах немає. Світло в Німеччині одне з найдорожчих у Європі – 10 гривень за кіловат. На електроенергію в місяць витрачається в середньому 100 євро. Сусіди Ріхтерів поставили собі сонячні батареї, але Коні з Гюнтером порахували, що дорожче їх встановити, аніж відбити, бо сонця тут вкрай мало.
Щоби не користуватися газом, Гюнтер встановив у підвалі будинку цілу дизельну підстанцію. "4,5 тисячі літрів пального виходить на рік – це 2 тисячі євро за опалення. Бо дизель, яким я заправляю цю установку, коштує вдвічі дешевше, ніж на заправках. Коли ти доводиш, для чого тобі це паливо, з нього відраховують податок", - пояснив німець.
Та навіть з економною установкою Ріхтери увімкнуть опалення лише тоді, коли за вікном буде мінусова температура. Митися ж навчилися швидко, як в армії. Кубометр води в Берліні – найдорожчий з усієї Європи. Він коштує майже 80 гривень за холодну в перерахунку на наші гроші. Інша чимала стаття витрат – сміття. Його обов’язково сортують, і не лише, щоб урятувати довкілля, а й для того, щоб не перевищувати об’єми. Вивіз, за найскромнішими підрахунками, обходиться у 8 тисяч гривень на рік.
Окрім цього, існує податок на майно – за будинок. Зазвичай у Європі це 0,5% від вартості, сплачувати його мають щорічно. За не надто новий Mercedes треба відраховувати 2,5 тисячі гривень у рік. Дорожче за породисту машину обходиться безпородний песик – 3,1 тис. гривень щороку. Поштою рахунки німцям не приходять – гроші автоматично знімаються з кредитки. Гюнтерам не приходить в голову уточнювати покази лічильника й ходити на звірки, бо вони впевнені, що скільки знімається – стільки й використали. Але загальна сума – вражає. Щомісяця комунальні платежі в будинку становлять стільки, скільки українці часто не заробляють за місяць – 20 тисяч гривень.
Тому Коні відмовилася від прибиральниці – їй треба було платити 20 євро за годину. "Це якраз те, що нас поєднує, наша прибиральниця була українкою", - кажуть німці. Гюнтер врешті звільнив садівника, бо йому треба було віддавати ще 80 євро на тиждень.
За тиждень до Великодня, також у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "кві...
Кривавий диктатор відкрито збрехав, що хрещення Русі нібито стало відправною точкою розвитку російської державності "забувши", що під час хрещення Русі в Києві в 988 році не існувало навіть Москви. Глава Кремля 28 липня 2018 року заявив, що хрещення Ру...